niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Perły rozdane

Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny wręczył nagrody najlepszym włodarzom i samorządom.

Nagrody „Perły Samorządu 2016” zostały rozdane w czterech kategoriach. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców najlepszy był Gdańsk. Za Gdańskiem znalazły się Gliwice, Olsztyn, Lublin, Rzeszów, Łódź, Kraków, Zielona Góra, Toruń, Poznań i Gdynia.

W miastach do 100 tys. mieszkańców najlepszymi okazali się włodarze Nowego Sącza, Legionowa, Legnicy, Jeleniej Góry, Sopotu, Ełku, Kędzierzyna-Koźla, Wodzisławia Śląskiego, Suwałk, Puław, Piotrkowa Trybunalskiego i Krosna.

W gminach miejsko-wiejskich najwyższe miejsce zajęli burmistrzowie Opola Lubelskiego, Aleksandrowa Łódzkiego, Lubomierza, Bobowa, Karlina, Krobi, Janowa Lubelskiego, Prusic, Niepołomic, Stronia Śląskiego, Kozienic i Czechowic-Dziedzic.

Wśród gmin wiejskich najlepszymi okazali się wójtowie gmin Świdnica, Iława, Wielka Wieś, Strawczyn, Wiązownia, Ustka, Wisznice, Zabierzów, Długołęka, Ostrów Mazowiecka, Stare Miasto i Gołcza.

Jak mówią organizatorzy rankingu, jego celem było zbadanie, jakim menedżerem i liderem jest włodarz oraz na ile korzysta on z potencjału swoich pracowników i mieszkańców. Oceny prezydentów, burmistrzów i wójtów dokonano w zakresie sprawności strategicznej, sprawności operacyjnej, wsparcia potencjału społecznego i jakości życia.

W skład kapituły oceniającej działania samorządowców weszli redaktorzy „Dziennika Gazety Prawnej”, eksperci Deloitte oraz ekspert Związku Miast Polskich. Wyróżnieni samorządowcy są przykładem, jak można pracować na sukces swojej gminy oraz motywować do wspólnej pracy zarówno swoich pracowników, jak i osoby spoza urzędu.

(DGP, mt)