wtorek, 5 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pawilon Czterech Kopuł zaprasza

W najbliższym czasie w Pawilonie Czterech Kopuł, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu sporo ciekawych przedsięwzięć. Pewnie warto wybrać coś dla siebie.

22 września, g. 16:00

Ruch

Warsztaty dla dorosłych

Prowadzenie: Barbara Przerwa

Motywem przewodnim warsztatów będzie ruch zatrzymany w dziele sztuki. Za ilustracje posłużą dwie prace Pawła Althamera. Uczestnicy warsztatów skonfrontowani zostaną z imponujących rozmiarów dziełem Płomień życia i rzeźbą Bärbel o ażurowej strukturze. Ekspresja, przestrzeń, siła – to słowa klucze do poruszenia wyobraźni i natchnienie do działań plastyczno-ruchowych.

Wstęp z biletem za 3 zł

Zapisy: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl
Miejsce: Pawilon Czterech Kopuł

25 września, g. 11:00

dotykaNIE

Warsztaty dla dorosłych

Prowadzenie: Justyna Oleksy

Lubię dotyk płótna. Wiem, że w muzeach nie wolno dotykać obrazów. Jako nastolatka dostałam burę za dotykanie Modiglianiego. Musiałam poczuć fakturę farby. (…) Patrząc na

obrazy de Kooninga, powinnam założyć rękawiczki. A własnego obrazu można dotykać do woli”. To wypowiedź Patti Smith o jej impulsie do twórczości plastycznej. Warsztaty będą okazją do sprawdzenia, jak blisko obrazu mają ochotę podejść uczestnicy i czemu nie można dotykać sztuki, która nas „dotyka” – szczególnie, gdy ociekające gęstą farbą obrazy aż proszą się, by poczuć ich fakturę, gdy widoczny dukt pędzla kusi, by prześledzić go opuszkiem palca… dotykaNIE w muzeum to warsztaty dla tych, którzy czują niedosyt w odbieraniu sztuki tylko jednym zmysłem.

Wstęp wolny
Zapisy: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl
Miejsce: Pawilon Czterech Kopuł

Dla dzieci:
22 września, g. 10:30, 12:30
Muzealne Poruszenie: Niebieskie ognie
Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 6–12 lat (g. 10:30) oraz dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat (g. 12:30)
Prowadzenie: Barbara Przerwa
Klucze unoszące się w przestrzeni, latające pasiaste tkaniny, rozsypane korale i niebieskie ognie – czy to sen? Nie – to pomysły surrealisty. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, na czym polega idea sztuki surrealistycznej. Pomocą w wykreowaniu „żywych obrazów” będzie twórczość Zbigniewa Makowskiego, a także farby i dużo papieru.

Wstęp z biletem za 3 zł
Zapisy: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl
Miejsce: Pawilon Czterech Kopuł