niedziela, 26 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Paul Odette – legendarny lutnista

Paul O,Dette – jeden z najwybitniejszych lutnistów naszych czasów prowadzi kurs mistrzowski w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wizyta  „największego geniusza, który dotknął tego instrumentu – jak określa artystę „Toronto Globe and Mail” jest realizowana w ramach projektu „Mistrzowie w Akademii”.

Paul O’Dette – amerykański lutnista, dyrygent oper barokowych i muzykolog; wykładowca w Eastman School of Music w Nowym Jorku; dyrektor artystyczny amerykańskiego festiwalu muzyki dawnej Boston Early Music Festiwal jest niekwestionowanym autorytetem. Ma w swoim dorobku artystycznym ponad 130 płyt nagradzanych prestiżowymi nagrodami i pięć nominacji do nagrody Grammy. Największe uznanie i sławę przyniósł artyście wydany na pięciu płytach „Pełen zbiór utworów lutniczych Johna Dowlanda”.

Właśnie pieśni z  tego repertuaru złożą się na program poniedziałkowego (12 bm) koncertu znakomitego artysty zatytulowanego Semper Dowland Semper Dolens  ( Zawsze Dowland, zawsze smutny)

 Jedyny koncert, jedyna okazja na spotkanie z wybitnym lutnistą – 12 maja, o godz. 19:00, w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,  Jego  współorganizatorem jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe.