czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Otwarcie sezonu w wojsławickim Arboretum

Arboretum w Wojsławicach rozpoczyna nowy sezon w niedzielę 15 kwietnia. Na większość weekendów zaplanowano ciekawe wydarzenia: wystawy, spacery z przewodnikiem, kiermasze, koncerty i wiele innych atrakcji.

I tak 15 kwietnia w samo południe zostanie otwarta wystawa „Fotograficzne debiuty”, prezentująca plon wielu odbywających się tutaj warsztatów prowadzonych przez znanego fotografika Tomka Ciesielskiego. Wielką, nową atrakcją jest udostępnione w zeszłym roku „GEOretum”. Po tej plenerowej wystawie skał i minerałów oprowadzi dr Stanisław Madej, geolog z Uniwersytetu Wrocławskiego (początek o godz. 12.30). Natomiast o godzinie 15.00 rozpocznie się koncert bałkańskiej muzyki folkowej.

Będzie można wybrać się na spacer po tym 62 hektarowym parku, pełnym zarówno wiekowych pomników przyrody, jak i przepięknych rabat kwiatowych. Już teraz cieszą łany kwitnących żonkili, zawilców, kępy śnieżyczek i śnieżyc oraz wielu innych wiosennych piękności. Wśród nich cała gama różnorodnych odmian coraz bardziej popularnych ciemierników. Kwitną też pierisy – krewniacy różaneczników o zimozielonych liściach i kiściach kwiatów podobnych do konwalii.

Powstają nowe rabaty, między innymi na południowym zboczu dolnego wąwozu, zaś w pobliżu GEOretum pojawiły się wśród kwitnących żonkili dwa urokliwe stadka owiec – z bukszpanu i kamiennych otoczaków. Na gości czekają także odnowione ścieżki, przybyło wiele nowych miejsc do wypoczynku – siedzisk i stołów w ładnych punktach widokowych. Plac zabaw oraz ścieżka dla osób na wózkach, jak w minionych latach będą bardzo przydatne.

Kasy czynne są codziennie od godziny 9 do 18, także w święta.