poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Opolskie wyjątkowo smakowite

W tym roku w Opolskiem jesień będzie należała do producentów żywności. Szykuje się promocja regionalnych marek na targach Polagra Food w Poznaniu oraz wielkie doroczne święto branży na Opolszczyźnie – V Kongres Spożywczy.

W ramach obu wydarzeń Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki stworzy stoiska promocyjne, promując opolskie produkty i eksponując największe i najsmaczniejsze atuty sektora spożywczego w regionie.

– Wszystkie firmy z terenu województwa opolskiego, które w tym roku na targach Polagra Food w Poznaniu nie będą miały własnej powierzchni wystawienniczej, zapraszamy do zaprezentowania potencjalnym kooperantom i klientom swoich produktów oraz do czynnego udziału w targach pod szyldem Opolskiego – mówi Iwona Święch-Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przy OCRG. – Oferta jest o tyle atrakcyjna, że region zakupił stoisko w pawilonie przeznaczonym dla firm, a nie samorządów. To zwiększy prawdopodobieństwo dotarcia oferty opolskich przedsiębiorców do partnerów biznesowych.

Targom (21-24 września) towarzyszyć będzie szereg dodatkowych wydarzeń okołobiznesowych, z których najistotniejsza będzie branżowa giełda kooperacyjna, zaplanowana na 22 września. Udział w giełdzie jest bezpłatny, a uczestnik otrzyma bilet wstępu na targi Polagra Food oraz na targi towarzyszące (POLAGRA TECH, PAKFOOD i POLAGRA GASTRO).

Zeszłoroczną edycję targów tworzyło 1300 wystawców z 45 krajów świata, a odwiedziło je ponad 65 tysięcy osób. Szczegółowe informacje na temat targów: www.polagra-food.pl/pl.

Sektor rolno-spożywczy będzie również odgrywał kluczowe znaczenie w Opolu na kongresie zaplanowanym na 6 października.

– Wraz ze wszystkimi partnerami łączymy siły i przełamujemy schematyczny sposób myślenia o tym wydarzeniu. W tym roku to już nie tylko prezentacje i dyskusje panelowe. Nowa formuła obejmie przede wszystkim giełdę kooperacyjną oraz cykl seminariów tematycznych, w tym seminarium drobiarskie oraz forum Polska-Wschód – relacjonuje planowane atrakcje Sławomir Janecki, dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, w którym wydarzenie się odbędzie.

– Tu również te z firm, które nie zdecydują się na samodzielną promocję w ramach własnego stoiska wystawienniczego, zapraszamy na stoisko regionalne, które zapewni OCRG – dodaje Iwona Święch-Olender. – Chcemy pokazać wszystkim odwiedzającym opolski kongres, że potencjał branży spożywczej na Opolszczyźnie jest olbrzymi. – Przecież mąka „Basia”, olej „Kujawski”, mleko „Bebiko” czy też wiele innych reklamowanych w mediach produktów jest produkowanych właśnie u nas.

Z pełną ofertą V Kongresu Spożywczego można się zapoznać na stronie: www.food.cwkopole.pl.

(infin)

Chcemy pokazać, że potencjał branży spożywczej na Opolszczyźnie jest olbrzymi.