wtorek, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Opolskie talenty

Osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami mogą składać wnioski o stypendia marszałka województwa opolskiego „Marszałkowskie Talenty”.

Stypendia przyznawane są na realizację określonego przedsięwzięcia odbywającego się na obszarze województwa opolskiego lub będącego istotnym dla jego mieszkańców. Stypendia będą przyznawane w trzech kategoriach: na przedsięwzięcia związane z twórczością artystyczną w dziedzinie muzyki, sztuk wizualnych, tańca, literatury, teatru, filmu, twórczości ludowej; na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w dziedzinie edukacji i animacji kulturalnej oraz wspierania rozwoju kadr kultury; na przedsięwzięcia związane z opieką nad zabytkami.
Jak mówi Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UMWO, realizowane w ramach stypendium przedsięwzięcie powinno mieć charakter twórczy, artystyczny. To oznacza, że przedmiotem stypendium nie może być działanie organizacyjno-produkcyjne, np. druk książki, nagranie i wyprodukowanie płyty czy produkcja filmu bądź spektaklu.
Nabór wniosków potrwa do 25 lutego.
(umwo)