niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Opolskie pomysły na biznes

Opolskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera oraz Klub 150 będą w tym roku kontynuować podjęte wyzwania i rozpoczęte przedsięwzięcia, licząc jednocześnie na współpracę i sugestie opolskich przedsiębiorców.

Wielokrotnie te sugestie i podpowiedzi były cenną inspiracją do wdrożenia usprawnień i przeobrażenia sposobu myślenia o przyjętych rozwiązaniach. Konkretnych pomysłów na działanie nie brakuje. Nadal będą podejmowane działania wspierające tworzenie i rozwój powiązań sieciowych. Centrum planuje organizację spotkań branżowych, współpracę z klastrem Silesia Automotive, promocję klastra Around the Food oraz wspieranie wszelkich inicjatyw, w ramach których opolskie przedsiębiorstwa mogłyby czerpać korzyści.

– Dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych rynków eksportowych zorganizujemy spotkania informacyjne na temat krajów arabskich oraz zagadnień związanych z ryzykiem walutowym. Jeśli będą zainteresowani tematami dotyczącymi konkretnych rynków, albo też związanymi pośrednio z eksportem, można zgłaszać tematy bezpośrednio do nas – zachęca Iwona Święch-Olender, kierownik COIiE. – W maju odbędzie się misja przyjazdowa z Algierii, połączona z giełdą kooperacyjną.

Kontynuowana będzie współpraca w ramach wspólnych platform zakupowych między innymi w zakresie dostawy energii elektrycznej. Na rozwój inicjatywy może liczyć także Klub Dyrektorów HR w ramach Klubu 150, który cieszy się coraz większą popularnością. Klub 150 jako inicjatywa wspierająca najprężniej działające firmy w województwie opolskim działa już od dwóch lat. Jest to dobry moment na podsumowanie dotychczasowych projektów oraz obranie nowych kierunków na przyszłość. Dlatego w najbliższych tygodniach na zlecenie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wśród firm członkowskich Klubu 150 zostanie przeprowadzona ankieta na temat dotychczasowej i przyszłej współpracy. Dzięki temu oferta COIiE będzie mogła zostać jeszcze bardziej dopasowana do potrzeb firm.

(ipr)