sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Online z NFM. Pasja wg św. Jana

Corocznie wrocławscy filharmonicy, albo orkiestry gościnnie przyjeżdżające do Wrocławia, podczas Wielkiego Tygodnia prezentowały jedną z Bachowskich pasji. Niestety, w tym roku podobnie jak w ubiegłym nie mamy możliwości wysłuchania tej niezwykłej muzyki na żywo. Tradycji musi jednak stać się zadość…

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu dokłada wszelkich starań, by muzyka wykonywana na żywo, umożliwiająca kontakt z artystami, wciąż była dostępna. W Wielkim Tygodniu NFM zaprasza na koncert w formie transmisji online. Spośród czterech napisanych przez Bacha pasji jedna zaginęła, inna zachowała się tylko we fragmentach, a do naszych czasów dotrwały jedynie Pasja Mateuszowa i Janowa. Zachęcamy Państwa do zadumy nad Pasją wg św. Jana.

30.03.2021, godz. 19, Pasja wg św. Jana

Wykonawcy:

Jarosław Thiel – dyrygent
Julia Lezhneva – sopran
Terry Wey – alt
Benedikt Kristjánsson – tenor (Ewangelista)
Sascha Emanuel Kramer – tenor
Sebastian Noack – bas
Wolf Matthias Friedrich – bas (Jezus)
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne Chóru NFM
Wrocławska Orkiestra Barokowa

Program:

J.S. Bach Pasja wg św. Jana BWV 245

Koncert realizowany w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Pasja wg św. Jana Johanna Sebastiana Bacha jest wcześniejszym z jego dwóch opracowań pasji, które przetrwały do naszych czasów. Utwór fascynuje siłą ekspresji i bezpośredniością w wyrażaniu emocji, należy do niekwestionowanych arcydzieł chrześcijańskiej kultury i jest ukoronowaniem muzyki epoki baroku.

Miłośnicy muzyki i sympatycy Narodowego Forum Muzyki mogą wesprzeć tę wyjątkową instytucję wpłacając dobrowolną kwotę za oglądanie transmisji. Kierownictwo NFM wierzy, że w tych trudnych czasach wspólnymi siłami będziemy dalej budować kulturę.

Koncert będzie dostępny: