niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Olesno: Patriotycznie, kulturalnie i sportowo

W tej gminie jak się realizuje inwestycje i zadania, to są one naprawdę dobrze i planowo wykonywane, a jak miejscowa społeczność się bawi, to raduje się kulturalnie, ze smakiem i pomysłem. Maj i czerwiec, jak zawsze w Oleśnie, stoją pod znakiem wielu znaczących spotkań patriotycznych, kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych.

Już 3 maja, w ramach obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja, w kościele pw. Bożego Ciała w Oleśnie odprawiono mszę świętą za Ojczyznę pod przewodnictwem proboszcza parafii księdza Waltera Lenarta. W mszy uczestniczyli m.in. przedstawiciele miejscowych i powiatowych władz, radni RM w Oleśnie, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, żołnierze z Jednostki Wojskowej 2286 z Szumigradu, harcerze i mieszkańcy miasta. Przy pomniku Lotników Polskich na cmentarzu komunalnym uchwalenie Konstytucji 3 Maja uczczono hymnem narodowym, apelem poległych i salwą honorową oraz złożeniem kwiatów. Część artystyczną przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Drugą część obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja przeniesiono do Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, gdzie z programem „Sowie piosenki” wystąpili Grzegorz Turnau i Jacek Królik.

Za to 5 maja w ramach Koncertu Gorących Serc na scenie MDK w Oleśnie jubileusz 50-lecia obchodziła legenda polskiego rocka – Skaldowie, którzy z towarzyszeniem setki młodych muzyków Wind Bandu, chóru, sekcji smyczkowej i grup rytmicznych zaprezentowali swoje największe przeboje (relację z koncertu mogli zobaczyć widzowie Teleexpressu).

Nie zabrakło także sportowej rywalizacji w jubileuszowych XX Oleskich Ulicznych Biegach Pokoju i 9 maja aż 300 zawodników stanęło na linii startu głównego biegu o Różę Olesna. Emocji nie brakowało także w zmaganiach rodzin (udział wzięło 29 rodzin, razem 102 osoby), najmłodszy uczestnik biegu miał 9 miesięcy, a najstarszy ponad 60 lat. Biegały całe pokolenia, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki. Tego dnia rywalizowali ze sobą również uczestnicy I Oleskiego Biegu na Rolkach.

Także czerwiec i lipiec będą w Oleśnie obfitowały w fajne imprezy. Od 19 do 21 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym Anpol w Starym Oleśnie odbędzie się zlot amerykańskich aut – US Car Meeting, 21 czerwca maraton filmowy, od 26 do 27 czerwca zlot motocyklowy, a od 24 do 26 lipca Dni Olesna z udziałem m.in. Kayah, Gangu Marcela i Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Zapraszamy na wspaniałą zabawę do Olesna!!!

HS