czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ogrodowe Smaki

W tym roku, po wyjątkowo ciepłej wiośnie, mamy niezwykle upalne lato. Jednym z dobrych sposobów na chwile wytchnienia jest spacer wśród zieleni. Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach, w niedzielę 19. sierpnia, zaprasza na IV Piknik Ogrodowe Smaki.


W programie Pikniku Ogrodowe Smak odbędzie się kiermasz roślin jadalnych i zdrowej żywności oraz wykłady, podczas których będzie można dowiedzieć się o wpływie zdrowej żywności na nasze zdrowie i poznać warzywa z rabat naszych przodków.

Natomiast Tomasz Dymny, od wielu lat związany z Arboretum, zaprasza na spacer pod intrygującym tytułem „Zapomniane dary natury”. Podczas spaceru goście będą mogli dowiedzieć się do czego wykorzystywano w kuchni zapomniane warzywo zwane „kozią stopką”, a także barszcz zwyczajny, oraz wiele innych dawnych roślin użytkowych.

Do obejrzenia jest wystawa pod hasłem „Od kakaowca do socjalistycznej czekolady” z kolekcji Wiesława Gawrysia. To niebywałe ile ciepłych wspomnień budzą opakowaniach dawnych czekolad.

W Wojsławickim Arboretum kwitną hortensje, ich kolekcja liczy ponad 400 gatunków i odmian – wśród nich wiele unikatowych. Zachwycają kształtami i kolorami kwiatów od białych poprzez wiele odcieni różu, po mocno bordowe i ciemnofioletowe. Ogromna różnorodność zielonej przestrzeni, jaką oferuje Arboreum zaciekawi miłośników ogrodów, być może zainspiruje do działań we własnym ogrodzie, a wszystkim zapewni pełen relaks.