sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

O małych aniołkach i romańskiej sztuce

Muzeum Narodowe we Wrocławiu po raz kolejny zaprasza najmłodszych i tych nieco starszych na spotkania ze sztuką i o sztuce.

20 grudnia, godz. 12.00; „Chóry anielskie i ziemscy soliści. O muzyce w sztukach plastycznych” – wykład o związkach muzyki ze sztukami plastycznymi opowie Iwona Gołaj. Prelegentka zaprezentuje ikonografię muzyczną w malarstwie i rzeźbie, między innymi chór anielski z Ołtarza Gandawskiego Jana van Eycka, barokową Orkiestrę Anielską ze stalli kościoła klasztornego w Lubiążu, a także „nokturny” amerykańskiego malarza J.A. Whistlera. Wstęp wolny.

21 grudnia, godz. 12.00; „Romanizm” – wykład; Cykl: Kurs historii sztuki. Prowadząca wykład Magdalena Musiał przedstawi najważniejsze zabytki sztuki romańskiej w Europie. Wstęp z biletem za 5 zł.

21 grudnia, godz. 10.00, 11.30, 14.00, 15.30; „O kolorowych aniołach, małych aniołkach i kwiatowych aureolkach” – zabawa plastyczna dla dzieci od 3 do 5 lat. Czy anioły są całe białe, czy może kolorowe? A jakie barwy znajdziemy na skrzydłach anielskich? – odpowiedzi na te pytania dzieci poszukają w galeriach muzealnych, gdzie można zobaczyć wiele pięknych aniołów. Towarzyszą one Marii i małemu Jezusowi, opiekują się pastuszkami i podtrzymują tarcze herbowe. Wyjątkowe anioły zobaczymy na czasowej wystawie witraży „Mistrzowie światła” i ci właśnie niebiańscy posłańcy zainspirują nas do zabawy plastycznej.

Zapisy w Dziale Oświatowym od 15 grudnia 2014 r./ tel. 71 372 51 48

Wstęp z biletem za 15 zł.