środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

O kobietach i nie tylko

Dział Oświatowy Muzeum Narodowego we Wrocławiu przygotował na weekend 24 i 25 stycznia kolejne prelekcje o sztuce.

24 stycznia, w sobotę, godz. 12.00-13.00, wykład – spotkanie pn. „Nimfy, rusałki i pasterki, czyli o sposobach ukazywania kobiet w okresie baroku i rokoka”. Prelegentem będzie Michał Pieczka. Przybliży on publiczności różne sposoby przedstawiania postaci kobiety w dziełach czerpiących inspirację z mitologii. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję przyjrzeć się dokładniej obrazom ukazującym mityczne nimfy, zwiewne rusałki oraz pełne wdzięku rokokowe pasterki. Wstęp wolny.
25 stycznia, godz. 12.00-13.00, wykład w ramach cyklu „Kurs historii sztuki”. Tym razem przyszedł czas na barok. Najważniejsze zabytki sztuki barokowej w Europie przedstawi Romuald Nowak. Na wybranych przykładach rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego omówi najistotniejsze zjawiska artystyczne tej epoki. Wstęp 5 złotych.