poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Nowoczesna ochrona środowiska i gospodarka odpadami

Kilkudziesięciu wystawców oferujących najnowsze w szeroko rozumianej branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami. A do tego konferencje i warsztaty z ekspertami w tych dziedzinach – tak zapowiadają się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Targi EKOTECH to miejsce, gdzie skupiają się czołowi gracze sektora ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca w Targach Kielce.

– Targi EKOTECH wyspecjalizowały się w dziedzinach związanych z gospodarowaniem odpadami i utrzymaniem miast w czystości. Na Targach Kielce pojawią się więc najnowsze rozwiązania i sprzęty m.in.: samochody do sprzątania miasta, nowoczesne śmieciarki, czy prasy do zgniatania objętości odpadów komunalnych i nie tylko – zapowiada Marcin Musiał, menadżer Targów EKOTECH.

Nowości technologiczne z sektora ochrony środowiska i gospodarki odpadami zagwarantuje kilkadziesiąt czołowych firm z obu branż, które potwierdziły już swoją obecność na Targach Kielce. Wśród wystawców znajdą się m.in.: działające w obszarze ochrony środowiska firmy AK NOVA i Apriva, które są jednocześnie partnerem strategicznym EKOTECH, szwedzki producent koszy na śmieci i systemów segregacji odpadów Glasdon Europe AB oraz firma Kärcher, która zaprezentuje m.in. nowoczesne i ekologiczne pojazdy służące do zamiatania i odśnieżania miejskich ulic.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH nie mogłyby się odbyć bez konferencji i warsztatów z udziałem uznanych w branży ekspertów, których w programie wydarzenia znalazło się kilkanaście.

Już po raz szósty podczas Targów EKOTECH odbędzie się Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami B jak BIOodpady, organizowane przez firmy AK NOVA i ST RABAG. W jego trakcie będzie można powiększyć swoją wiedzę na temat praktycznych problemów zbiórki, gromadzenia, transportu oraz recyklingu energetycznego i nawozowego bioodpadów. – W tym roku forum będzie odbywać się podczas dwóch dni targowych. Towarzyszyć mu będzie wyjazd do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku – zapowiada Marcin Musiał.

W programie Targów EKOTECH znalazły się również m.in.: organizowana przez Ambasadę Królestwa Norwegii oraz Biuro Radcy Handlowego Innovation Norway Warsaw konferencja „Innowacje w zakresie zielonych technologii”, Salon Kooperacyjny Recyklingu oraz konferencja Ekolog dla samorządów.

Tradycyjnie podczas Targów EKOTECH wręczone zostaną również medale i wyróżnienia za najlepsze produkty prezentowane przez wystawców.

ekotech_kielce
Ekotech Kielce 2017

W 2017 roku podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz odbywających się w tym samym czasie Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX swoją ofertę zaprezentowały w sumie 144 firmy. W 2018 roku po raz pierwszy do obu wydarzeń dołączą również Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej Green City Expo.

„Gmina Polska” jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Więcej na stronie internetowej targów Ekotech.