czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

No to lecimy…

Współpraca administracji samorządowej i rządowej może mieć wymiar biznesowy, czego dowodem jest współpraca regionalnych portów lotniczych z Eurolotem.

– Chcielibyśmy, by Eurolot był narodowym, regionalnym operatorem, łączącym porty regionalne ze stolicami europejskimi. To dobra propozycja biznesowa, okno na świat dla Lublina i regionu – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa, podczas oficjalnego uruchomienia połączenia lotniczego Lublin-Wrocław.

Polski przewoźnik będzie latał między Lublinem a Wrocławiem cztery razy w tygodniu (we wtorki, czwartki, piątki, niedziele). Podróż na trasie będzie trwała niewiele ponad godzinę. Samolot Bombardier Q400 NextGen, który będzie obsługiwał kierunek, zmieści na pokładzie 78 pasażerów. Pierwszy lot na trasie Lublin-Wrocław odbędzie się 24 czerwca 2014 r.

– Nowe połączenie Eurolotu to konkurencyjna i wygodna opcja podróżowania dla pasażerów z regionu Wrocławia i Lublina. Dla naszej linii to kolejny, odważny krok w realizacji strategii budowy połączeń pomiędzy największymi regionami w Polsce i szansa na umocnienie pozycji na rynku lotniczym. Zależy nam, aby nasi pasażerowie mieli szybki, bezpośredni i komfortowy środek transportu podróżując po kraju – powiedział Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu.

Obecnie Eurolot lata z Lublina do Gdańska i Mediolanu. Z Wrocławia przewoźnik wykonuje rejsy bezpośrednie do Gdańska, Zurychu, Brukseli i Paryża. Średnie obłożenie miejsc w samolocie na połączeniu Lublin-Mediolan-Lublin wyniosło w kwietniu 2014 r. 65 proc. (msp)