sobota, 20 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Niecodzienne retro pojawi się w Opolu

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu 26 i 27 lutego organizuje targi edukacyjne. Oprócz oferty edukacyjnej będzie można się zapoznać z bogatą propozycją firm dydaktycznych oraz ofertą wydawnictw popularnonaukowych.

Bez wątpienia atrakcją Targów Edukacyjnych EDU będzie RetroGralnia. To jedyna w swoim rodzaju interaktywna wystawa poświęcona historii gier, komputerów i konsol. W CWK przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu, w niezwykłej scenerii świata komputerów prezentowane będą eksponaty z lat 70., 80. i 90.

RetroGralnia to przede wszystkim aktywne granie. Odwiedzający targi będą mogli bez przeszkód zapoznać się z grami, komputerami i konsolami z drugiej połowy XX wieku. Do ich dyspozycji będzie ponad 20 stanowisk. Dzięki temu będą mogli przekonać się, jak wiele pomysłów i rozwiązań obecnych we współczesnych sprzętach pochodzi właśnie z okresu początków rozwoju tej technologii. Dodatkowo będzie można zobaczyć, jak na przestrzeni dziejów zmieniały się układy będące sercem prawie każdego urządzenia.

RetroGralnia na EDU Opole to historia komputerów, konsol i gier w formie, która zainteresuje nie tylko miłośników informatyki. Pokazana zostanie klasyka sprzętu komputerowego, m.in. Commodore, Atari, Amiga, Nintendo, Sega. Znajdą się także komputery, które nigdy oficjalnie nie weszły na polski rynek. Każdy chętny, jak zapewniają organizatorzy, będzie miał możliwość zajrzenia do wnętrza układu scalonego na stanowisku z mikroskopem. RetroGralni towarzyszyć będzie także wystawa znaczków, kartek pocztowych i plakatów związanych z tematem komputeryzacji.

(opr. jij)