poniedziałek, 10 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

#nfmonline

Sale koncertowe NFM we Wrocławiu zamknięte, ale melomani nie muszą się nudzić.

W związku z decyzją rządu o zawieszeniu funkcjonowania teatrów, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych, od 12 marca 2020 aż do odwołania wszystkie wydarzenia w NFM zostają wstrzymane.

Ze względu na bezpieczeństwo melomanów budynek będzie w tym czasie zamknięty dla zwiedzających, a kasa NFM nieczynna. W trybie niezmiennym będą działały linie telefoniczne, w tym rezerwacje. O terminie ponownego otwarcia kasy przedstawiciele NFM poinformują jeśli tylko stanie się to możliwe.

Jak informuje NFM, w związku z odwołanymi koncertami nie będzie możliwości zwrotu części kwoty za abonament. „Kiedy sytuacja się ustabilizuje i otrzymamy zgodę na wznowienie działalności, przedstawimy Państwu alternatywne propozycje do wyboru, również spośród tych wydarzeń, które odbędą się w ramach 55. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Za utrudnienia bardzo przepraszamy i dziękujemy za Państwa zrozumienie oraz cierpliwość.”, czytamy w komunikacie wydanym przez kierownictwo NFM.

Jednocześnie pracownicy Narodowego Forum Muzyki postanowili w tych niełatwych dniach dostarczyć melomanom trochę radości. Co prawda sale koncertowe NFM są zamknięte, a w foyer zapadła cisza, ale w NFM nie zapomniano o miłośnikach muzyki. NFM postanowił przejść w tryb #nfmonline! I właśnie w ten sposób będą prezentowane wydawnictwa płytowe i nagrania z koncertów, a instrumentaliści zespołów NFM zagrają specjalnie dla swoich miłośników. Zaproście NFM do swoich domów! – apelują pracownicy Narodowego Forum Muzyki.

Pierwsze spotkanie z muzyką odbyło się 17 marca. Mogliśmy wysłuchać „Stabat Mater” Pergolesiego w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej kierowanej przez Jarosława Thiela oraz Anny Mikołajczyk – sopran i Ewy Marciniec – alt. Koncert poprowadził Andrzej Kosendiak.

Szczegóły kolejnych spotkań #nfmonline na stronie www.nfm.wroclaw.pl i na facebooku. Muzyki prosto z NFM można słuchać również na Spotify.