poniedziałek, 30 styczniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Najważniejsi są Bóg i człowiek…

Dwudziestego ósmego czerwca Rada Miejska Gminy Kąty Wrocławskie nadała księdzu Ryszardowi Reputale, proboszczowi parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, godność Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.

Godność tę nadano ks. Reputale jako wyraz uznania za wielkie zasługi w dwudziestopięcioletniej posłudze kapłańskiej w Kątach Wrocławskich, kształtowanie moralne wielu pokoleń mieszkańców parafii oraz za wszelkie dobro i dzieło miłosierdzia skierowane do ludzi będących w potrzebie.

Ksiądz Ryszard Reputała – ogromnie przez parafian lubiany i szanowany – w roku 2013 obchodził czterdziestolecie kapłaństwa, sześćdziesięciopięciolecie urodzin i dwudziestolecie posługi w kąckiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wtedy burmistrz Antoni Kopeć, nie kryjąc wzruszenia, powiedział: – Chciałem za wszystko serdecznie podziękować! Zmieniliśmy dużo w tym mieście i jest w tym ogromna twoja, księże Ryszardzie, zasługa!

A dziś Antoni Kopeć dodaje: – Dla księdza Reputały najważniejsi są Bóg i człowiek…

Ata