piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Muzyka z ekranu

Kiedy mówimy o historii dolnośląskiego (i wrocławskiego) życia twórczego, przywołać możemy wiele wybitnych postaci różnej narodowości, które na przestrzeni wieków tworzyły kulturowy krajobraz regionu, a dziś stanowią punkt odniesienia również dla artystów współczesnych.

Po entuzjastycznie przyjętych recitalach Iryny Zhytynskiej i Ashota Babrouskiego (Wrocław, listopad 2022) oraz Ewy Vesin i Justyny Skoczek (Świdnica, grudzień 2022), których programy inspirowane były kompozytorami romantycznymi związanymi z Dolnym Śląskiem, Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zaprasza na pierwszy w 2023 roku koncert w ramach projektu Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – nieco odmienny stylistycznie, ale równie ciekawy muzycznie.

Czy wiecie, który światowej sławy polski muzyk i kompozytor muzyki do 65 filmów mieszkał w Wałbrzychu? Które oglądane do dziś seriale kręcone były na Dolnym Śląsku, a które (prawie) oscarowe filmy – w miastach regionu? Która znana solistka urodzona we Wrocławiu śpiewała (i występowała) w jednym z najpopularniejszych seriali lat osiemdziesiątych?

Tego dowiecie się już wkrótce: zapraszamy 16 czerwca (piątek) do Centrum Kultury i Edukacji Bakara we Wrocławiu na koncert Muzyka z ekranu w wykonaniu Kwartetu smyczkowego PAKAMERA, który tworzą artystki – Aleksandra Pawłowska (skrzypce), Dorota Pindur (skrzypce), Marzena Malinowska (altówka) i Monika Łapka (wiolonczela) – związane z Orkiestrą NFM Leopoldinum. Podczas wieloletniej współpracy z tym renomowanym zespołem instrumentalistki miały okazję doskonalić umiejętności w zakresie kameralistyki pod okiem wybitnych postaci sceny muzycznej – Ernsta Kovacica, Jerzego Maksymiuka, Güntera Pichlera i wielu innych.

W programie wydarzenia, na który wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie CKiE Bakara), znajdą się najpiękniejsze i najpopularniejsze melodie z dużego i małego ekranu – muzyka m.in. z filmów i seriali: „Ojciec chrzestny”, „Amelia”, „Zapach kobiety”, „Harry Potter”, „Trędowata”, „Psychoza”, „Noce i dnie”, „Dziecko Rosemary”, „Zimna wojna”, „Lalka” oraz wielu innych.

Koncert Muzyka z ekranu w ramach projektu Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku finansowany jest ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec.

Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – Muzyka z ekranu

Koncert 16.06.2023 (piątek), godz. 18

Centrum Kultury i Edukacji Bakara, Wrocław, ul. Różana 4-6, bezpłatne wejściówki do odebrania w CKiE Bakara od 1 czerwca (tel. 713632455 lub 713329310)