piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Muzyczna podróż na Południe

Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju i wrocławskie Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają 26 października na Muzyczną podróż na Południe – szósty już koncert z cyklu Polanica – Zdrój Muzyki.

W wydarzeniu, którego realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, uczestniczyli znakomici artyści występujący na co dzień na polskich i europejskich scenach operowych, najlepsi pianiści i muzycy-instrumentaliści współpracujący z największymi instytucjami muzycznymi naszego kraju.

Tym razem chcemy artystycznie przenieść naszą publiczność na Południe, by zaprezentować najbardziej znane fragmenty zarówno oper, jak i operetek czy musicali napisanych
przez mistrzów głównie włoskiego i francuskiego kręgu muzycznego. Na scenie przepięknego i zabytkowego Teatru Zdrojowego w Polanicy Zdroju usłyszmy utwory m.in. Giuseppe Verdiego, Gaetano Donizettiego, Gioacchino Rossiniego i Georgesa Bizeta, a także – łączące
w sobie włoską szkołę i polską wrażliwość – kompozycje Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

W koncercie wystąpią młodzi soliści związani z profesjonalnymi scenami operowymi: Aleksandra Opała (mezzosopran), Hanna Sosnowska (sopran) oraz Aleksander Zuchowicz (tenor), a na fortepianie towarzyszyć im będzie wrocławska pianistka Katarzyna Neugebauer.

Już 26 października o godzinie 19.30 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju zabrzmi najpiękniejsza muzyka w świetnym wykonaniu – to wspaniała okazja, by radośnie i ciepło przeżyć ten jesienny weekend w pięknych okolicznościach Polanicy-Zdroju.

Bilety, które kupić można w sekretariacie Teatru Zdrojowego (tel. 748690643; rezerwacje@teatr.polanica.pl), w przedsprzedaży kosztują 20 zł, a w dniu koncertu – 25 zł.

Muzyczna podróż na Południe

26.10.2019, g. 19:30

Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdroju (ul. Parkowa 2)

facebook.com/polanicazdrojmuzyki

www.teatr.polanica.pl