poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Muzyczna podróż do Indii

Projekt SAAGARA to czterech uznanych wirtuozów, nietypowe instrumenty oraz dwa skontrastowane ze sobą światy muzyczne. Podczas koncertu w sali Filharmonii wrocławskiej dojdzie do spotkania staroindyjskiej muzyki karnatyckiej – bardzo wysublimowanej rytmicznie i melodycznie – oraz europejskiej tradycji muzycznej, w tym muzyki jazzowej i improwizowanej.

W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak te skomponowane specjalnie do tego projektu. Muzyka zespołu bazuje melodycznie na ragach (skalach indyjskich), a rytmicznie na talach (hinduskich schematach rytmicznych).

Pochodzący z indyjskiego Bangalore instrumentaliści: Giridhar Udupa, Bharghava Halambi i K Raja są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Towarzyszący indyjskim muzykom Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym wirtuozem klarnetu, kojarzonym głównie ze sceną muzyki improwizowanej.

11.03.2014, wtorek, godzina 20:00

Koncert specjalny

SAAGARA

sala koncertowa Filharmonii

Wacław Zimpel – klarnety, flety
Ghatam Giridhar Udupa – ghatam, konnakol, morsing
Bharghava Halambi – khanjira, mridangam, konnakol
K Raja – tavil, perkusja

 

Olga Karwacka, Biuro Prasowe i Projekty Specjalne Filharmonia Wrocławska i Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans