wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Mobilnych coraz więcej

Coraz częściej „bankujemy”, używając telefonów komórkowych. Z mobilnych transakcji korzysta około 3 mln Polaków.

Już duża część banków działających w Polsce ma w swojej ofercie rozwiązania dla bankowości mobilnej. Przedstawiciele banków twierdzą, że użytkowników specjalistycznych aplikacji oraz stron internetowych przystosowanych do otwierania na telefonach komórkowych jest coraz więcej.

Jak podał „Dziennik Gazeta Prawna”, łącznie dziesięć największych banków pod względem liczby klientów mobilnych w połowie ubiegłego roku miało 1,6 mln użytkowników bankowości mobilnej. W tym roku ta liczba przekroczyła już 3 mln. A jeszcze w 2011 roku w ten sposób z bankiem kontaktowało się mniej niż 900 tys. osób.

Obserwatorzy rynku twierdzą, że tempo rozwoju bankowości mobilnej jest dużo szybsze niż bankowości internetowej na podobnym etapie rozwoju. Powód? Coraz tańszy internet, ale przede wszystkim coraz większa liczba smartfonów, które wypierają z rynku tradycyjne komórki.

(mnm)