niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Mistrz Świata zaprosił na Opolszczyznę

40 lat temu Jerzy Szczakiel, jako pierwszy Polak,  zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Z tej okazji tegoroczny turniej „Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolszczyznę”, który odbywał się 13 października na stadionie Kolejarza Opole, miał wyjątkowy charakter – rozpoczął się od gratulacji dla jubilata.

Marszałek Józef Sebesta wręczył Jerzemu Szczakielowi nagrodę w wysokości 4000 zł z okazji 40-lecia zdobycia zaszczytnego tytułu oraz długoletniej pracy mistrza na rzecz rozwoju sportu. Życzenia składali także członkowie Zarządu – Tomasz Kostuś i Barbara Kamińska oraz radni województwa Grzegorz Sawicki i Janusz Trzepizur.

Pierwszy polski indywidualny mistrz świata przez całą karierę żużlową związany był z zespołem Kolejarza Opole. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener, działał również aktywnie na rzecz opolskiego żużla. Corocznie na stadionie żużlowym Kolejarza w Opolu organizuje turniej żużlowy „Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolszczyznę”.

XI edycja tego turnieju była okazją do prezentacji młodych talentów i zawodników, była także uroczystym akcentem zakończenia sezonu rozgrywek na opolskim stadionie. Turniej zdominowali zawodnicy Sparty Wrocław którzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca na podium. Pierwszą lokatę zajął 20-letni junior Patryk Malitowski, który wywalczył komplet punktów. Drugie miejsce na podium zajął jego klubowy kolega Łukasz Bojarski. Trzeci był Niemiec Kai Huckenbeck, który miał rok wcześniej podpisany kontrakt z Kolejarzem, a w obecnym sezonie prezentował się bardzo dobrze, zostając indywidualnym mistrzem swojego kraju.

Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców puchary najlepszym zawodnikom turnieju wręczyła w towarzystwie władz klubu i Polskiego Związku Motorowego członkini Zarządu Województwa Barbara Kamińska. (inf)