czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Miś, który świetnie promuje

W Hotelu „Pod Jeleniem” w Sobótce szóstego lipca prezeska Lokalnej Grupy Działania „Ślężanie” ELŻBIETA PASŁAWSKA spotkała się z kilkunastoma lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w szeroko pojętej branży turystyczno-kulinarnej. A wszystko po to, aby zachęcić ich do efektywnej promocji swoich produktów i wzajemnej współpracy, która rodzi dobre owoce.

– Dzisiaj spotykamy się w sprawie promowania Ślężańskiego Produktu Lokalnego – mówi prezeska Elżbieta Pasławska. – Wydaliśmy mapę ŚPL i chcemy, aby ta mapa promowała nasz produkt wzmacniany przez produkt turystyczny. Na mapie jest naszych 69 oryginalnych i wspaniałych produktów, a już powinniśmy dopisać sześć następnych. Chcę podkreślić, iż certyfikujemy produkty spożywcze, ale także artystyczne, rzemieślnicze i rękodzielnicze oraz obiekty noclegowe i atrakcje turystyczne. Także wszystko to, co zaliczamy do inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

Działalność LGD jest powszechnie dostrzegana i doceniana.

– Jeśli do nas przychodzą producenci i składają wnioski o to, aby nadać im certyfikaty, to myślę, iż nasza działalność ma głęboki sens, jest potrzebna i ze wszech miar pożyteczna – uśmiecha się Elżbieta Pasławska. – Z dumą patrzę, jak na chlebie żytnim na zakwasie, z młyna w Jordanowie Śląskim, znajduje się nasz znaczek – certyfikat ŚPL, który znajduje się też na wielu innych produktach – także na konopiach przemysłowych, które są naszym oczkiem w głowie. A to nasz ślężański miś i mamy z tego powodu naprawdę ogromną satysfakcję.

HS