piątek, 19 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Milicz: Święto milickiego karpia

Warto odwiedzić Milicz podczas Festiwalu Karpia Milickiego, dwudniowej imprezy plenerowej (9-10 września), która trwale wpisała się – i jest główną ozdobą! – dwumiesięcznych Dni Karpia w Dolinie Baryczy, obejmującej północno-wschodnią część Dolnego Śląska i południowo-wschodnią Wielkopolskę. Tym bardziej, że jest to świetna pora na superzabawę, degustację potraw z karpia i innych smacznych gatunków ryb ze Stawów Milickich, skorzystanie z wielu, także dziecięcych atrakcji i posłuchanie fajnej muzyki.

Ubiegłoroczny Festiwal Karpia Milickiego zgromadził sporo ponad 13 tysięcy osób, i to nie tylko smakoszy rybnych dań, fanów dobrej muzyki i kulturalnej zabawy na świeżym powietrzu. Tutaj, w Miliczu, po prostu ludzie lubią być ze sobą, a Festiwal Karpia jest świetnym sposobem, aby spędzić miło czas z daleka od telewizora i domowych pieleszy. Warto bowiem trochę się pośmiać w miłym otoczeniu, na żywo posłuchać muzyki, wziąć udział w rekreacyjnych zmaganiach i zjeść rodzinny obiad złożony z rybnych, zdrowych i smacznych potraw. To wszystko znajdziemy właśnie w Miliczu, przy ul. Trzebnickiej, przy drodze krajowej nr 15.

A na wspaniałą zabawę podczas Festiwalu Karpia Milickiego serdecznie wszystkich zaprasza burmistrz Milicza Piotr Lech.

H.S.