środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Milicki Maraton Gitarowy

Koncerty, warsztaty gitarowe oraz konkursy – czwarta edycja trzydniowego Gitaratonu rozpocznie się 11 marca. Milicki Maraton Gitarowy GITARATON, bo tak brzmi jego pełna nazwa, adresowany jest do wszystkich miłośników muzyki, tym bardziej że wstęp na wydarzenia związane z festiwalem jest bezpłatny.

Od kilku lat w pierwszy wiosenny weekend organizatorzy festiwalu przygotowują nie lada atrakcje muzyczne dla fanów muzyki gitarowej i nie tylko. W poprzednich edycjach występowali wirtuozi gitary tacy jak: Pełech & Horna Duo, Zaleski Quartet, zespół Jacaras porywający latynoamerykańskim i iberyjskim rytmem, Marek Napiórkowski ze swoim Trio KonKubiNap, Jan Jakub Bokun w duecie z Jakubem Kościuszką, zespół Małżeństwo z Rozsądku, Piotr Restecki – finalista programu „Must Be The Music”, TRELECASTER, czyli Jarek Treliński – znany z występów w zespole RAZ DWA TRZY, w duecie z Piotrem Trelińskim, oraz znakomity gitarzysta klasyczny Michał Daniel Bąk.

Podczas gitarowych zmagań uczestnicy Gitaratonu mogą uczestniczyć w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wirtuozów gitary.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na kontynuację tego muzycznego przedsięwzięcia w IV Milickim Maratonie Gitarowym 2018. Oferują milickiej publiczności nie tylko koncerty muzyki klasycznej, ale też smooth jazzu czy bluesa. Podczas tegorocznej edycji wystąpią wybitni, koncertujący na całym świecie artyści, Łukasz Kuropaczewski uhonorowany wieloma nagrodami w Polsce i na świecie polski gitarzysta klasyczny, Leszek Zaleski Quartet – z nastrojową mieszanką jazzu i smooth jazzu oraz polska grupa bluesowa J.J.Band.

W program Gitaratonu zostały wplecione otwarte lekcje mistrzowskie dla uczniów szkół muzycznych prowadzone przez Łukasza Kuropaczewskiego oraz Marka Mikulskiego (koszt takiej półgodzinnej lekcji wynosi 50 zł) oraz „Scena dla Młodych” – koncert otwarty dla tych muzykujących gitarzystów, którzy chcieliby się zaprezentować na scenie. Dla uczniów Szkoły Muzycznej I st. w trzecim dniu maratonu odbędzie się VII Konkurs Gitarowy „Improwizuj”. W jury konkursu zasiądzie gość specjalny – Jacek Jaguś z zespołu J.J.Band.

Organizatorami Gitaratonu są Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Muzyczna I st. w Miliczu wraz z nauczycielem Leszkiem Zaleskim (dyrektorem artystycznym festiwalu), Stowarzyszenie STO2, Ośrodek Kultury w Miliczu oraz gmina Milicz. Partnerzy festiwalu to parafia św. Andrzeja Boboli w Miliczu i Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu. Patronat artystyczny objęli Krzysztof Pełech i Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, a patronat medialny Dolnośląski Portal Kulturalny Brzmienie M, Głos Milicza, TVPM, Gazeta Piastowska. Wszystkie wydarzenia festiwalu będą odbywać się w auli Szkoły Muzycznej I st., kościele św. Andrzeja Boboli oraz w sali koncertowej Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu.

Szczegółowy program dostępny jest na stronach:

www.sp2milicz.pl

www.milicz.pl