niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Marsz i modlitwa w obronie prześladowanych w Syrii i Iraku

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” zaprasza na organizowany 12 października we Wrocławiu marsz w obronie prześladowanych z powodów religijnych w Syrii i Iraku – chrześcijan, muzułmanów, jazydów i innych wspólnot religijnych. Na naszych oczach fanatycy tzw. „Państwa Islamskiego” mordują brutalnie tysiące niewinnych ludzi, giną też unikalne kultury z ich wielkim dorobkiem materialnym i duchowym.

Marsz ma być protestem przeciw prześladowaniom, a jednocześnie uczestnicy będą modlić się za prześladowanych. Organizatorzy zapraszają do udziału w marszu, aby pokazać światu, że nie jesteśmy obojętni na los ludzi, mimo że mieszkają daleko od nas i bez względu na ich wyznanie.

Marsz będzie miał następujący przebieg: rozpocznie się na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem, skieruje się ulicą Włodkowica w stronę pl. Jana Pawła II i na wysokości ul. św. Antoniego dołączą do niego Ojcowie Paulini wraz z parafianami. Dalej dojdzie do ulicy Ruskiej, gdzie dołączy parafia prawosławna i tak sformowany pochód uda się ulicą Ruską do Kazimierza Wielkiego, gdzie dołączą parafianie z parafii ewangelicko-augsburskiej. Następnie obok Pałacu Królewskiego – Muzeum Miejskiego, marsz przejdzie ulicą Gepperta do Rynku i dalej na plac przed kościołem św. Elżbiety, gdzie zostaną odmówione modlitwy w czterech obrządkach w intencji prześladowanych chrześcijan i wyznawców innych religii oraz niewierzących z rąk bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

Początek 12 października o godzinie 15:30. Do placu przy kościele św. Elżbiety marsz dotrze ok. godziny 16:30. Całość powinna zakończyć się ok. godziny 17:00