poniedziałek, 22 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Małe ojczyzny potrzebują promocji

Wokół nas jest mnogość arcyciekawych miejsc. Wiele z nich jest znanych, ale jeszcze więcej czeka na odkrycie.

Od 17 do 19 marca odbędzie się XXIII edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali Expo-Łódź. To wyjątkowa szansa, by zaprezentować innym to, co w naszych regionach, w naszych małych ojczyznach jest warte poznania. Pochwalmy się skarbami naszych wiosek, miasteczek, miast, gmin, powiatów… Zaprośmy innych, by nas odwiedzili… Będzie to można zrobić bezpośrednio na łódzkich targach, przygotowując tam swoje stoiska, albo za pośrednictwem naszego miesięcznika, który będzie towarzyszył łódzkiej imprezie.

Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to przedsięwzięcie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym. Daje ono możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski i Europy, a także z ich kulturą, tradycją i historią. Od ponad dwudziestu lat łódzkie targi są dla przedstawicieli branży turystycznej platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i informacji oraz miejscem bezpośredniego kontaktu pomiędzy sprzedawcami i odbiorcami oferty turystycznej. Corocznie targi NA STYKU KULTUR odwiedzają tysiące mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego, a także goście przyjeżdżający na tereny Expo-Łódź z innych regionów naszego kraju oraz z zagranicy. Wszystko to sprawia, że impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych regionów szerokiej publiczności.

Targi NA STYKU KULTUR są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata. Co za tym idzie, są obowiązkowym wydarzeniem dla osób, które uwielbiają wyprawy i przygody. Wystawcy, którzy pojawiają się na targach, prezentują bardzo atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi i gadżety pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich globtroterom.

Tegoroczna edycja targów odbywać się będzie pod hasłem „Daj się urzec!”, a regionem partnerskim będzie Mazowsze. Hasło przewodnie targów powiązane jest z ogłoszeniem 2017 roku Rokiem Wisły. Program imprez towarzyszących oraz strefy tematyczne powiązane więc będą z rzekami Polski (no bo przecież poza Wisłą mamy jeszcze i Odrę, i rwące nurty rzek Kotliny Kłodzkiej, i urokliwą Małą Panew na Opolszczyźnie) i ofertą turystyczną z nimi związaną, ale nie tylko. W przestrzeni wystawienniczej wydzielone zostaną strefy: Mocnych Wrażeń, All Inclusive oraz EKOpodróżnika.

Warto pamiętać, że promując poprzez ofertę turystyczną swoje regiony, dajemy sobie także inną szansę. Turystyka to bowiem znakomity biznes. Mamy więc wielką okazję nie tylko pochwalić się tym, co u nas jest warte zobaczenia. To także szansa dla otwarcia biznesowych drzwi. Turystyka nie bez powodu uznawana jest za jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarki w wielu krajach. Stanowi istotny czynnik rozwoju gospodarczego państw, regionów czy miejscowości.

Polska – jak twierdzą przedstawiciele Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – jest coraz atrakcyjniejszym punktem na mapie nie tylko Europy, lecz także świata. Zmieniają się kierunki turystyczne i Polska jest postrzegana w tej chwili jako kraj bezpieczny, dobrze rozwinięty, z dobrą infrastrukturą, dobrymi hotelami i obsługą, która komunikuje się w obcych językach. Cały czas rośnie także zainteresowanie agroturystyką czy ofertą zindywidualizowaną. Do tego oczywiście dochodzi turystyka aktywna. Ogromnym atutem wielu regionów Polski jest także przyroda, co bezpośrednio łączy się z mądrą modą na kierunki turystyczne powiązane z ekologicznym trybem życia, ale również pomysłami na ekonomiczne podróżowanie. Ważne miejsce zajmuje także promocja usług prozdrowotnych.

Łódzkie spotkanie targowe będzie okazją do pokazania bardzo szerokiej oferty. A jednocześnie to też szansa do zobaczenia, jak z turystycznym biznesem i promocją poprzez turystykę radzą sobie inni. Bogaty program wydarzeń towarzyszących, także o charakterze biznesowym, oraz szereg imprez skierowanych do indywidualnych odbiorców powodują, że targi NA STYKU KULTUR są jedną z ważniejszych polskich imprez branży turystycznej.

Więcej o łódzkich targach na stronach: www.targi.lodz.pl oraz www.gminapolska.com.

(itl)

 

Według raportu „Zielona Ekonomia“ Międzynarodowej Organizacji Turystycznej, ekoturystyka należy do najszybciej rozwijających się gałęzi turystyki, obok turystyki kulturowej, dziedzictwa, przygodowej i wiejskiej.