środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ma być piękniej

W lipcu podpisano pierwsze umowy z gminami, które wnioskowały o przyznanie pomocy w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku. W uroczystości udział wzięła Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

W Kłodzku zostało podpisanych 11 umów – z gminami Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok – na łączną kwotę ponad 220 tysięcy złotych.

Następnie w Niemczy podpisano 10 umów z gminami: Dzierżoniów, Łagiewniki, Niemcza, Pieszyce, Borów, Przeworno, Wiązów, Głuszyca, Stare Bogaczowice i Walim na łączną sumę prawie 283 tysięcy złotych.

Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. takie jak: budowa placu zabaw w Ratnie Górnym, budowa siłowni zewnętrznych w miejscowościach Ołdrzychowice Kłodzkie, Święcko, Ławica, remont gminnej świetlicy wiejskiej w Wawrzyszowie, umieszczenie tablic z mapą oraz poprawa bezpieczeństwa na szlakach turystycznych w gminie Stronie Śląskie czy zagospodarowanie placu rekreacyjnego w Przewornie służącego do użytku publicznego.

(umwd)