wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Lotnisko z certyfikatem

Port Lotniczy Wrocław otrzymał certyfikat lotniska użytku publicznego. Dotychczasowy został przedłużony o 3 lata – najdłuższy możliwy okres obowiązywania. To pierwsza kompleksowa certyfikacja lotniska z nowym terminalem i otaczającą go infrastrukturą.

Kontrola terminala i otaczającej go infrastruktury została przeprowadzona przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego w czerwcu i lipcu 2014 roku. Jej wyniki potwierdziły, że wrocławskie lotnisko spełnia wszelkie międzynarodowe i krajowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa wykonywania operacji lotniczych.

– Pozytywna ocena to efekt nowoczesnej infrastruktury oraz kompetentnej, przestrzegającej procedur i świetnie przeszkolonej kadry – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przyznany certyfikat będzie obowiązywał przez trzy najbliższe lata i jest to najdłuższy okres, na jaki może być przyznany. Niedawny audyt ULC był pierwszą kompleksową oceną funkcjonowania lotniska z nowym terminalem i otaczającą go infrastrukturą. W przeszłości certyfikat lotniska użytku publicznego przyznany został Portowi Lotniczemu Wrocław w 2007, 2008 i w 2011 roku. (pw)