niedziela, 2 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Liderki z Mazowsza

Przed członkiniami kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych czy lokalnych grup działania z Mazowsza ogromna szansa. Samorząd województwa mazowieckiego po raz szósty organizuje konkurs na Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim.

– Na mazowieckiej wsi z pewnością nie brakuje kobiet energicznych i przedsiębiorczych, o czym mogliśmy się przekonać w poprzednich edycjach naszego konkursu. To kobiety, które nie boją się wyzwań i często realizują inicjatywy, których nie podjąłby się niejeden mężczyzna – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Konkurs adresowany jest do aktywnych kobiet, które działają na terenach wiejskich województwa mazowieckiego – sołtysek, radnych, członkiń kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych czy też lokalnych grup działania. Kandydatki powinny wykazać się m.in. aktywnością w realizowaniu projektów z wykorzystaniem środków unijnych, działalnością na rzecz rozwoju lokalnej turystyki czy też wykorzystaniem innowacyjnych technologii mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich.

Kandydatury można zgłaszać do 30 sierpnia br. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie mazowieckie.ksow.pl/konkursy.html.

(mazo)