środa, 17 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Lato w muzeum

„Komiksowe swojskie opowieści” i „Mój pierwszy atlas świata – to tytuły wakacyjnych zabaw dla dzieci  zaplanowanych przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu w tym tygodniu. Pawilon Czterech Kopuł zaprasza w najbliższą sobotę na warsztaty rodzinne poświęcone twórczości Tadeusza Kantora, a w niedzielę na Śniadanie z mistrzem, którego bohaterem będzie Władysław Hasior. Do Panoramy Racławickiej można się wybrać 29 sierpnia o 8.45 na Wakacyjny poranek w Panoramie.

MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU
23.08, g. 12:00, 14:00
Komiksowe swojskie opowieści – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat
Cykl: Wakacje w Muzeum
Tym razem dzieci, odwołując się do własnych przygód wakacyjnych, wykonają cykl rysunków z krótkimi dialogami bohaterów i w ten sposób zilustrują swoje przygody. Prowadzenie: Grzegorz Wojturski. Wstęp wolny
Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl
 
25.08, g. 12:00, 14:00
Mój pierwszy atlas świata, zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat
Cykl: Wakacje w Muzeum
Kto nie marzył kiedyś, by stworzyć własny atlas świata i zaznaczyć na nim to, co najbardziej go fascynuje? Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spełnić to marzenie. Najpierw obejrzą ilustracje
Ewy i Pawła Pawlaków, a następnie wykonają własne atlasy świata. Przekonamy się, kto okaże się najlepszym kartografem. Prowadzenie: Michał Pieczka. Wstęp wolny
Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl

PAWILON CZTERECH KOPUŁ
25 sierpnia, piątek, godz. 17.00
W piątek o piątej – oprowadzanie po wystawie stałej
W piątek o piątej, o każdej porze roku, każdy może przyjść na otwarte oprowadzanie. Zapraszamy!
Pawilon Czterech Kopuł. Wstęp z biletem na wystawę stałą
 
26 sierpnia, sobota, godz. 11.00
Kantor – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Monika Krysztofińska
W życiu codziennym to miejsce wymiany walut, ale w Pawilonie Czterech Kopuł to wielkie nazwisko. Podczas warsztatu uwagę skierujemy zarówno na postać artysty (jakżeby inaczej!), ale też nieco się powymieniamy. Zamienimy kolory na przedmioty, a to, co nam zostanie, będzie podstawą do realizacji pogodnych dzieł sztuki.
Zapisy od 21 sierpnia w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl  Wstęp wolny
 
27 sierpnia, niedziela, godz. 11.00
Śniadanie z mistrzem – Władysław Hasior, spacer tematyczny
Wolontariusze Muzeum przedstawią sylwetkę artysty i anegdoty z jego życia. Zwiedzający przyjrzą się dziełom Władysława Hasiora z różnych etapów jego twórczości i wymienią się wrażeniami dotyczącymi sztuki tego niezwykłego twórcy. Wstęp wolny.

PANORAMA RACŁAWICKA
Wakacyjny poranek w Panoramie, zwiedzanie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami
29 sierpnia, godz. 8.45
Prowadząca Izabella Trembałowicz – Chęć opowie o bitwie racławickiej, o wojskach biorących w niej udział i o postaciach, które zostały namalowane na płótnie; przypomni też czasy Tadeusza Kościuszki i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mali zwiedzający dowiedzą się też więcej o samych artystach i o tym, jak wyglądała praca przy malowaniu Panoramy Racławickiej.
Bilety w cenie specjalnej 15 zł od osoby. Zajęcia trwają 45 min. Zapisy tel. 71 3442344 lub 71 3441661