sobota, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Latanie znad Odry

64 połączenia, w tym 25 niskokosztowych, 9 dla biznesu oraz 30 czarterowych. Port Lotniczy Wrocław prezentuje nowy, letni rozkład lotów. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Z nowych połączeń będzie można korzystać od 30 marca – wtedy w życie wchodzi wiosenno-letni rozkład lotów. Jest w czym wybierać – to kierunki popularne każdego lata, ale i loty debiutujące w siatce lotów. W sektorze połączeń czarterowych pojawiło sia 5 nowości, m.in. Madera, Maroko i Peloponez. Latem linie Ryanair ponownie zabiorą pasażerów na południe Europy – do Alicante, Malagi oraz na Kretę i Maltę – miejsca niezwykle popularne w ubiegłym roku. Irlandzki przewoźnik zaoferuje loty do Gdańska i Warszawy Modlin. Nowości nie ominą pasażerów biznesowych. Eurolot, który już lata z Wrocławia do Zurychu, zabierze podróżnych do Brukseli i Paryża, gdzie wyląduje na głównych lotniskach miast. Z kolei Lufthansa wprowadzi dodatkowe rejsy i większe samoloty w kierunku Frankfurtu i Monachium.

Nasza letnia oferta to jeszcze więcej połączeń i nowe, atrakcyjne kierunki wakacyjne. Dzięki zróżnicowanej siatce, łatwemu dojazdowi na lotnisko oraz nowoczesnemu terminalowi wraz z całą infrastrukturą, coraz więcej pasażerów lata z Wrocławia. To wielki sukces, za którym stoją zalety naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Atuty Portu Lotniczego Wrocław sprawiają, że staje się ono lotniskiem pierwszego wyboru, nie tylko wśród Dolnoślązaków. I tak, gdyby w jednym samolocie umieścić 100 pasażerów, 64 pochodziłoby z Dolnego Śląska, 9 z województwa opolskiego, a 8 z Wielkopolski. (inf)