czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Latamy coraz więcej

W okresie od stycznia do czerwca 2014 o 20 proc. wzrosła obsługa pasażerów połączeń krajowych wrocławskiego lotniska. To w dużej mierze zasługa stabilnego rozwoju tego sektora – uruchomienia nowych lotów do Gdańska, Lublina i Warszawy-Modlin.

Od stycznia do czerwca 2014 Port Lotniczy Wrocław obsłużył niemal 898 tysięcy pasażerów. To pozwala mówić o prawie 4,5-proc. wzroście w porównaniu z pierwszym półroczem 2013. Coraz więcej osób korzysta z rozwijającej się oferty lotów krajowych. W pierwszym półroczu 2014 liczba pasażerów obsłużonych na trasach do Gdańska, Lublina lub Warszawy-Modlin wzrosła o 20 proc.

– To pokazuje wyjątkowy potencjał dalszego rozwoju dla tego sektora lotów – mówi Dariusz Kuś, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław. – Wrocławskie lotnisko rozwija się równomiernie. To zasługa szerokiej oferty – połączeń krajowych, low-costów na południe Europy atrakcyjnych zwłaszcza latem i optymalnych rozwiązań dla pasażerów, którzy z Wrocławia chcą dostać się do największych hubów przesiadkowych Europy.

W letniej siatce połączeń wrocławskiego lotniska znalazło się ponad 60 kierunków. W tym 25 niskokosztowych, 10 tradycyjnych i 28 czarterowych. Linie lotnicze Ryanair uruchomiły w ostatnich miesiącach połączenia do Warszawy-Modlin i Gdańska. Eurolot wprowadził połączenie do Zurychu, Paryża i Brukseli, a ostatnio także – krajowe – do Lublina. Tour-operatorzy oferowali w tym sezonie 5 nowości czarterowych: Maderę, Paphos, Maroko, Peloponez i Djerbę.