sobota, 20 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Latać (prawie) każdy może

Rekordowe wypełnienie low-costów na południe Europy i pełna dostępność połączeń czarterowych i to jeszcze przed urlopowym szczytem. Sezon wakacyjny 2014 rozpoczął się na wrocławskim lotnisku szybciej niż w ubiegłym roku.

Już na początku sezonu, w maju, najpopularniejszymi kierunkami niskokosztowymi okazały się: Rzym, Malaga, Alicante i Barcelona. Rekord ustanowiło Wieczne Miasto, do którego sprzedano 90,4 proc. wszystkich oferowanych w tym czasie biletów. Dla porównania, w kwietniu 2014 było to niecałe 83 proc.. Bardzo chętnie latamy do Hiszpanii. W maju wypełnienie na trasie do Malagi było na poziomie 91,6 proc., do Barcelony – 89,6 proc. i Alicante – 89,8 proc.

– Nasi pasażerowie niezwykle chętnie sami planują urlop, a znakomite wypełnienie samolotów w maju udowadnia, że wybieramy się na odpoczynek nawet na długo przed sezonem urlopowym. Osoby, które wolą wykupić wycieczkę w biurze podróży mają do wyboru rekordową liczbę kierunków z wylotem z Wrocławia – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Od połowy czerwca we Wrocławiu jest już dostępna pełna oferta czarterowa. W ubiegłych latach początek sezonu przypadał dopiero w pierwszych dniach lipca. Tego lata pasażerowie wybierają spośród 29 połączeń czarterowych i aż 5 gorących nowości. Największą popularnością cieszy się Grecja, do której tour-operatorzy oferują aż siedem połączeń, w tym nowość – Peloponez. Tego lata z Wrocławia polecimy też po raz pierwszy do Maroka, na Maderę, Paphos i Djerbę. (ipi)