piątek, 22 wrześniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kulturalne nagrody

Jak co roku, Zarząd Województwa Opolskiego przyzna nagrody twórcom i animatorom kultury. Już można zgłaszać kandydatów do tej nagrody. Będą też nagrody za najlepsze wydarzenia muzealne ubiegłego roku.

Nagrody dla animatorów i twórców kultury przyznawane są już od wielu lat. Ich laureatami zostają ludzie, którzy nie tylko zawodowo, ale i społecznie wzbogacają kulturę Opolszczyzny. Kandydatury do tych nagród mogą zgłaszać samorządy lokalne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Na zgłoszenia Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego czeka do 31 sierpnia.

– Chcemy uhonorować nie tylko twórców, ale i społeczników działających w różnych dziedzinach życia kulturalnego. Mamy nadzieję, że zgłoszenia nadejdą z całego regionu i dzięki temu wszyscy mieszkańcy województwa będą mogli poznać tych, dzięki którym wiele się dzieje w kulturze nawet w najmniejszych społecznościach – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Także do 31 sierpnia można przesyłać zgłoszenia do nagród za wydarzenie muzealne roku. Kandydatury mogą zgłaszać muzea z województwa opolskiego, a nagroda będzie przyznawana w kilku kategoriach.

– Te nagrody przyznajemy od ubiegłego roku. A zamierzamy nagrodzić najlepsze i najciekawsze wystawy muzealne, inicjatywy edukacyjne, publikacje, projekty naukowo-badawcze oraz działania w sferze konserwacji i ochrony zabytków – wymienia wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. – Laureaci w każdej z kategorii mogą otrzymać nagrodę pieniężną do 10 tys. złotych.

Szczegóły dotyczące przyznawania wszystkich nagród w dziedzinie kultury znajdują się na stronie internetowej www.opolskie.pl.

(umwo)