wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kultura zadowolona

Samorząd województwa dolnośląskiego przekaże gminom, ośrodkom kultury oraz bibliotekom dotacje na budowy, przebudowy lub wyposażenie obiektów pełniących funkcje kulturalne.

Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami – zaznaczył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowanych zostanie 38 zadań dotyczących budowy i wyposażania, 14 z zakresu przebudowy oraz 2 z zakresu wyposażenia – na łączną kwotę 30 mln zł. Dzięki tym pieniądzom zostaną wyremontowane bądź powstaną całkiem nowe świetlice, biblioteki i inne ośrodki kultury.

Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich jest bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców – mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

(wd)