wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kultura chce żyć

Przedstawiciele Teatru Komedia we Wrocławiu wystosowali następujący apel do środowisk artystycznych.

W poniedziałek, 2 listopada o godz.17 (pl. Teatralny 4) zapraszamy, przedstawicieli środowisk artystycznych do wzięcia udziału w spacerze środowisk artystyczno-kreatywnych.

Po raz kolejny w tym roku próbuje się pogrzebać kulturę, a wraz z nią dziesiątki tysięcy ludzi, dla których to nie tylko pasja, ale też praca, która pozwala utrzymać rodzinę, zapłacić rachunki i po prostu żyć godnie z tego, co się kocha i na doskonalenie czego poświeciło się lata pracy. Jeżeli nasz głos nie zabrzmi w końcu w przestrzeni publicznej, jeżeli nie wykrzyczymy naszego prawa do uczciwej pracy, bo nie chcemy głodowych zapomóg, wolimy uczciwie zapracować na swoje utrzymanie, to przez kolejne lata będziemy najbardziej pomiatanymi grupami zawodowymi.

To jedyna metoda, żeby nasze popiskiwania w czterech ścianach, podczas towarzyskich spotkań lub na portalach społecznościowych nie stały się łabędzim śpiewem wszystkich razem i każdego z osobna.

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1055321904908141