sobota, 25 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kudowa-Zdrój: Kurort z atrakcjami

Kudowa-Zdrój ze względu na liczne atrakcje turystyczne, bliskość Gór Stołowych i ciekawe propozycje aktywnego wypoczynku na pograniczu polsko-czeskim to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Każdy może odkryć tu coś dla siebie.

Niesamowite labirynty skalne, malownicze doliny, zaciszne kawiarnie i restauracje, zagubiony świat dawnych zawodów, unikalne zbiory muzeów, tajemnicza kaplica, piękno przyrody ze wspaniale zrewitalizowanym Parkiem Zdrojowym oraz nowoczesne obiekty rekreacyjne – wszystko to sprawia, że tak wiele osób wybiera Kudowę jako miejsce wypoczynku.

Oto kilka z bardzo wielu atrakcji, które koniecznie trzeba w Kudowie-Zdroju poznać.

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – malowniczo położony skansen na zboczu góry w Pstrążnej, gdzie można zwiedzać bogato wyposażone w stare (nawet XVIII-wieczne!) sprzęty domy, odrestaurowany wiatrak i czynną wciąż kuźnię.

Aquapark „Wodny Świat” – nowoczesny basen pływacki (6 torów), basen rekreacyjny ze sztuczną rwącą rzeką i brodzik dla dzieci oraz sauny, solarium, jacuzzi, gejzery, fitness klub, kręgielnia i pizzeria.

Muzeum Zabawek „Bajka” – największa w Polsce, kilkutysięczna kolekcja zabawek, magiczne miejsce, gdzie zgromadzono zabawki kilku pokoleń.

Kudowa-Zdrój ma jeszcze jeden skarb, którym dzieli się ze swoimi gośćmi – bogatą ofertę kulturalną. Melomani i koneserzy sztuki nie tylko ze względu na Festiwal Moniuszkowski, ale wiele innych wydarzeń mogą poczuć magię Parku Zdrojowego, w którym melodie największych dzieł opery i operetki przeplatają się z brzmieniem orkiestr dętych czy gitary. Wystawy, spotkania artystów i muzyków tworzą cudowny klimat mariażu sztuki, muzyki i piękna przyrody.

Kudowa-Zdrój to raj także dla miłośników rowerów

Liczne ścieżki i trasy rowerowe o zróżnicowanej skali trudności, możliwość łączenia ich z czeskim wielokilometrowym systemem cyklotras, doskonała infrastruktura i zaplecze oraz unikatowa na skalę kraju komunikacja autobusowa (cyklobusy) to superoferta aktywnego wypoczynku! Podobnie jak – to dla ciekawych gór atrakcje ogromne! – Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, od uzdrowiska naprawdę nieodlegle.

(TS)