środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kto szuka, ten znajdzie

To już kolejna edycja imprezy adresowanej tak do poszukujących pracy, jak i do pracodawców.

W przyszłym miesiącu, od 20 do 21 października, odbędą się VIII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery (Inwest-Park, ul. Dąbrowskiego 8, Piła). Podczas tegorocznej wiosennej edycji targów, która odbyła się w kwietniu, zaprezentowana została oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy.

W październiku organizatorzy VIII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery postanowili podzielić imprezę na Targi Edukacyjne oraz Targi Pracy i Kariery. Pierwsza część odbywać się będzie pod hasłem „Pilska warsztatownia”, zaś druga pod nazwą „Bądź mobilny zawodowo na rynku pracy”.

Wszystko wskazuje na to, że w październiku w Pile będzie można sporo zyskać podczas warsztatów dla młodzieży. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak mądrze podejmować decyzje o wyborze pracodawcy, czy też jak najlepiej „sprzedać się” podczas rozmów kwalifikacyjnych. Zapewne będzie także okazja do spotkania z praktykami biznesu, którzy podzielą się doświadczeniem z osobami wchodzącymi w zawodowe życie.

W tej chwili w Polsce mamy rynek pracownika, nie pracodawcy, więc właściwie wszyscy młodzi ludzie bezpośrednio po maturze mogą podjąć pracę. Pytanie, czy warto się z tym spieszyć, czy jednak nie należy zdobyć często bardzo poszukiwanych umiejętności. Na to pytanie też pewnie będzie można znaleźć odpowiedź na pilskich targach.

(tom)