czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Krotoszyce: Najważniejsze – zgodna współpraca

Na tej ziemi mądrość i przedsiębiorczość ludzi idzie w parze ze zgodnym współdziałaniem i wzajemnym szacunkiem. Dlatego samorząd gminy Krotoszyce nieźle daje sobie radę, realizując zaplanowane zadania i działając na rzecz całej niewielkiej społeczności, choć gmina nie należy przecież do zbyt zamożnych.

Wojciech Woźniak

– Oceniam, iż rok 2019 był dla na naszej gminy okresem spokojnego rozwoju – mówi wójt Wojciech Woźniak. – Krok po kroku realizowaliśmy plany nakreślone jeszcze w poprzednim roku, a w grudniu będziemy tworzyć już nasz autorski budżet. Najważniejsze jest to, że wszystko, co było zaplanowane, udało się wykonać w zasadzie w całości – dzięki wspólnej pracy gminnych urzędników i radnych i za to z tego miejsca wszystkim serdecznie dziękuję.

W tym roku krotoszycki samorząd współfinansował modernizację drogi powiatowej w Winnicy, wspierając w tym zamierzeniu Powiat Legnicki.

– Takich inwestycji z Powiatem mieliśmy w tym roku kilka – wyjaśnia wójt Woźniak. – Między innymi poprawiliśmy bezpieczeństwo w ruchu drogowym na skrzyżowaniu drogi gminnej i powiatowej w Kościelcu, a Powiat wykona dokumentację przyszłorocznej przebudowy części drogi w Wilczycach. Chcę też podkreślić, iż współpraca z Powiatem Legnickim i starostą Adamem Babuśką układa nam się bardzo dobrze i naprawdę nie możemy na nią narzekać, bowiem wiele inwestycji razem zrealizowaliśmy, wzajemnie się szanując i z tego się cieszę.

W dużej mierze tegoroczną pracę krotoszyckiego samorządu determinowała zgodna współpraca.

– Mogę bez przesady orzec, iż współpraca z Radą Gminy Krotoszyce układa mi się świetnie – uśmiecha się wójt Wojciech Woźniak – i wcale nie dlatego, że do rady dostało się aż 11 osób z mojego komitetu wyborczego. To dzisiaj akurat nie ma dla mnie specjalnego znaczenia, ponieważ uważam, że od wyborów samorządowych jesteśmy jedną wspólną radą, która powinna jednoczyć się w działaniu na rzecz całej społeczności naszej gminy. Współdziałamy zgodnie i jestem z tego bardzo zadowolony – wymieniamy się poglądami, dyskutujemy i czasami spieramy, ale nad wszystkim górują argumenty i merytoryka. Na pewno nie mają u nas miejsca polityka czy partykularne interesy i wszystkim włodarzom gmin życzę tego, aby mieli taką radę, jaka jest w gminie Krotoszyce.

Budżet gminy Krotoszyce na rok 2020 jest budżetem ambitnym i proinwestycyjnym.

– A naszym priorytetem inwestycyjnym będzie termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Kościelcu – podkreśla wójt Woźniak. – Ponadto chcemy wykonać termomodernizację Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedszkola i biblioteki w Krotoszycach, a w tym obiekcie już wymieniliśmy dach. To są działania innowacyjne i proekologiczne, a w przyszłym roku zamierzamy także dofinansować w naszej gminie wymianę pieców i fotowoltaikę. Ponadto będziemy inwestować – w miarę naszych możliwości finansowych – w drogi, które są przecież oknem na świat, więc powinny być oknem bezpiecznym i o niezłym standardzie. Mamy również zaplanowaną modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i wchodzimy w potężny projekt e-usług, który będzie realizowany z gminami wiejską i miejską Złotoryja.

H.S.

Rada Gminy Krotoszyce 2018-2023

Ryszard Łabicki (przewodniczący), Marcin Hapak (wiceprzewodniczący), Mariusz Grzeliński, Piotr Jasiński, Maria Kajdan, Wiesław Kałużny, Kamila Kądziołka-Kapłun, Jadwiga Kozak, Czesław Mirkowski, Barbara Pawlak-Bobrowska, Olga Podebry, Piotr Podolski, Grzegorz Tuchowski, Mariusz Węgrzyniak, Jolanta Zagrodna.

Radosnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia, wiele zdrowia, pogody ducha

oraz realizacji nawet najbardziej odważnych planów w Nowym Roku 2020

Mieszkańcom gminy Krotoszyce i Czytelnikom „Gminy Polskiej”

życzą

Wójt Wojciech Woźniak i Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Łabicki