sobota, 20 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Krośnice: Piękny koniec wakacji

W Krośnicach wakacje zakończyły się pięknym akcentem – 28 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie Parku Wodnego „Krośnicka Przystań”. Znajdą tu coś dla siebie i ci, którzy kochają wodne sporty, i zwolennicy czynnego odpoczynku.

Na uroczyste otwarcie Parku Wodnego „Krośnicka Przystań” przybyło wielu znamienitych gości – m.in. poseł na Sejm RP Piotr Babiarz, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska, włodarze i przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele generalnego wykonawcy – Skanska S.A., projektanci, radni i sołtysi gminy Krośnice. Gospodarzami uroczystości byli wójt gminy Krośnice Andrzej Biały i przewodniczący rady gminy Janusz Dziekan, i to oni – wraz Piotrem Babiarzem, Ewą Mańkowską, starostą milickim Janem Krzysztofikiem i Piotrem Borowiakiem, kierownikiem budowy – przecięli symboliczną wstęgę, otwierając nowy krośnicki obiekt sportowy. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne: w pięknym układzie choreograficznym zaprezentowały się baletnice ze Studia Tańca Klasycznego „Sofija” w Miliczu i wokalistka Katarzyna Sudzik. Po występach artystycznych, w zaciętym meczu piłki wodnej spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu i przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Miliczu.

„Krośnicka Przystań” to standardowy 25-metrowy sportowy basen pływacki z sześcioma wygodnymi, dwuipółmetrowymi torami i supernowinką techniczną – na trzech torach jest ruchome dno, dzięki czemu po opuszczeniu dna i przegrody oddzielającej część ruchomą od nieruchomej powstaje basen 25-metrowy o głębokości dwóch metrów, nadający się na przykład do gry w piłkę wodną. Mecz, który odbył się w czasie uroczystości otwarcia, pozwolił na zaprezentowanie możliwości technicznych owego ruchomego dna basenu. Poza częścią sportową jest część rekreacyjna – masaże, przeciwprądy, gejzery, jacuzzi i dwie zjeżdżalnie, typu wąż i cebula. Sfinansowany w dużej części ze środków zewnętrznych basen na pewno będzie świetnie służył mieszkańcom gminy! I nie tylko im…

Otwarcie Parku Wodnego „Krośnicka Przystań” to dla gminy bardzo ważny moment. – To – jak mówił niedawno w rozmowie z „Gminą Polską” wójt Andrzej Biały – ukoronowanie pierwszego półrocza roku 2015. – Chcemy zainteresować naszymi obiektami turystów, sportowców i wrocławskich seniorów – podkreślał. „Krośnicka Przystań” na takie zainteresowanie bardzo zasługuje!

Ata