sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Koreańska firma powstanie w Chojnowie

5 stycznia koreański koncern BMC podpisał akt notarialny potwierdzający zakup chojnowskiego Dolzametu.

Nowy właściciel chce zainwestować 175 mln złotych i zatrudnić docelowo ponad 300 pracowników. BMC w Chojnowie produkować będzie głównie części do silników samochodowych. Firma wykupiła także znak firmowy Dolzametu i kontynuować będzie dotychczasową produkcję łańcuchów. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez chojnowski samorząd, prezes BMC Choi Won Ho podkreślał wzorową współpracę z władzami miasta i nie ukrywał, że szybkie decyzje burmistrza i rady miejskiej zadecydowały o ostatecznym wyborze Chojnowa na kolejną siedzibę firmy – dwudziestą drugą na świecie, pierwszą w Europie. Zapewnił też, że dotychczasowi pracownicy nie stracą pracy, a nabór nowych rozpocznie się w marcu.

Główną produkcją BMC są części samochodowe do silników, w filiach firmy produkuje się silniki samochodowe, części do produktów marki LG, obudowy do silników Hyundai i Bosch oraz silniki do pralek Samsung. (ipi)