sobota, 10 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na II Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, który odbędzie się między 3 a 8 marca 2019 w Sali Operowej CSK w Lublinie. Zgłoszenia młodych śpiewaków do II edycji konkursu napłynęły z Polski i 16 innych krajów świata: Niemiec, Rosji, Ukrainy, Australii, Nowej Zelandii, Belgii, Francji, Białorusi, Korei Południowej, Brazylii, RPA, USA, Izraela, Islandii, Litwy i Chin.

To wyjątkowe wydarzenie, którego I edycja w lutym 2017 roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród młodych śpiewaków z piętnastu krajów świata, z jednej strony jest okazją do spotkania ze światem profesjonalnego wykonawstwa operowego, a z drugiej – niesie ze sobą obiektywną wartość kulturotwórczą i promocyjną. Od czasu pierwszego Konkursu CSK oraz jego partnerzy zorganizowali jeszcze Antonina Campi Opera Masterclass – warsztaty wokalne (maj 2018) oraz konferencję naukową „Antonina Campi i mało znane tematy kultury polskiej przełomu XVIII i XIX wieku” (październik 2018).

Wszystkie wydarzenia pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów kończyły się koncertem galowym w Sali Operowej CSK. Tak będzie i tym razem. Finał z towarzyszeniem jednego z najlepszych polskich zespołów instrumentalnych – Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, będzie jednocześnie koncertem arii operowych, który poprowadzi maestro José Maria Florêncio.

W jury zasiądą profesjonaliści z najlepszych instytucji muzycznych i agencji Europy – m.in. Węgierskiej Opery Państwowej w Budapeszcie, Národniego Divadla – Státní Opery w Pradze, z Londynu i Amsterdamu, a przewodniczyć im będzie pomysłodawczyni wydarzenia i jego dyrektor artystczny – polska śpiewaczka Ewa Vesin.

Przesłuchania I i II etapu Konkursu są otwarte dla publiczności.

Zapraszamy na Konkurs oraz na stronę internetową: www.antonina.campi.spotkaniakultur.com i Facebook: facebook.com/antoninacampicompetition