poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Konkurs „Opolska Marka”: Najlepsi na Opolszczyźnie

Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja „Opolskiej Marki”, a spośród 58 nadesłanych zgłoszeń jury wybrało najlepszych w woj. opolskim w kategoriach: produkt, usługa, eksport, promocja regionu, innowacje oraz przedsiębiorstwo CSR – czyli przedsiębiorstwo dla regionu. W tym roku nie przyznano nagrody w branży spożywczej.

Witając gości na uroczystej gali, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreślił wyjątkowe znaczenie „Opolskiej Marki” w regionie. Życząc laureatom satysfakcji z otrzymanych nagród i wyróżnień, wyraził jednocześnie nadzieję na dobrą współpracę firm. – Staramy się opolskim firmom pomagać, korzystając jednocześnie z ich potencjału, i wspierać je, aby mogły z powodzeniem konkurować na globalnym rynku – mówił m.in. marszałek. – Pragnę też zaznaczyć, iż przedsiębiorcy z naszego regionu zasługują na to, by być docenionymi i warto im za ich codzienną pracę dzisiaj podziękować.

Z dziesięciu przedsiębiorstw zaproponowanych przez instytucje otoczenia biznesu Zarząd Województwa Opolskiego wyłonił laureata Grand Prix – Przedsiębiorstwo Roku. W sektorze średnich i dużych firm laureatem został Multiserwis sp. z o.o. z Krapkowic, a wśród firm mikro- i małych – Przedsiębiorstwo MULTI sp. z o.o. z Opola. Wyróżniono także Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM z Kępy. – Nagroda ta jest uwieńczeniem 26 lat działalności firmy w regionie – podkreślił prezes Multiserwisu Marian Siwoń. – My bardzo mocno współpracujemy ze szkołami, a szczególnie bliskie jest nam szkolnictwo zawodowe i mamy chyba pierwszą na Opolszczyźnie klasę patronacką. Współpracujemy także dlatego, że to się po prostu opłaci.

Nagrody laureatom wręczali członkowie zarządu województwa – oprócz marszałka Andrzeja Buły wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy, Roman Kolek i Antoni Konopka. W sumie jury konkursu nagrodziło w tym roku jedenaście firm, przyznało także wyróżnienia.

HS

 

Opolska Marka

lista laureatów w poszczególnych kategoriach

EKSPORT

 • Sektor mikro- i małe przedsiębiorstwo

Laureat: „FAGRO” D. Grosz, A. Fałek Spółka Jawna z Krapkowic – Przedmiot eksportu: Torby i worki papierowe

 • Sektor średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: NUTRICIA Zakłady Produkcyjne sp. z o.o. z Opola – Przedmiot eksportu: Produkty spożywcze wytwarzane specjalnie dla niemowląt i małych dzieci (mleka, kaszki, posiłki w słoiczkach)


 

INNOWACJE

 • Sektor mikro- i małe przedsiębiorstwo

Laureat: WOODEN BARREL z Opola – Innowacja: Drewniane rowery

 • Sektor średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: AUTO POWER ELECTRONIC PIOTR SKROBOTOWICZ z Opola – Innowacja: Inteligentna żarówka LED


 

USŁUGA

 • Sektor mikro- i małe przedsiębiorstwo

Laureat: KWIACIARNIA ZIELONA GĘŚ MONIKA BĘBENEK z Opola – Usługa: Floral design – projektowanie, komponowanie i dostarczanie kwiatów i kompozycji kwiatowych

 • Sektor średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: INSTYTUT CIĘŻKIEJ SYNTEZY ORGANICZNEJ „BLACHOWNIA” z Kędzierzyna-Koźla – Usługa: Usługa badawcza MULTICHEM – wykrywania substancji niebezpiecznych SVHC w wyrobach


 

PROMOCJA REGIONU

 • Sektor mikro- i małe przedsiębiorstwo

Laureat: 5 ŻYWIOŁÓW AGENCJA ARTYSTYCZNO-EVENTOWA DOMINIK WAWRZYNIAK z Głogówka – The Witcher School – Polska Szkoła Wiedźminów


 

PRODUKT

 • Sektor mikro- i małe przedsiębiorstwo

Laureat: LOYAL SOLUTIONS sp. z o.o. z Opola – Produkt: „Opowiedz mi babciu / Opowiedz mi dziadku”


 

CSR – PRZEDSIĘBIORSTWO DLA REGIONU

 • Sektor średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: Grupa Kapitałowa Górażdże Cement S.A. z Choruli


 

Wyróżnienia

Innowacje:  EVEREST CLIMBING sp. z o.o. z Prószkowa (Ruchoma ścianka wspinaczkowa „Everest”);  VITAL MEDIC Centrum Leczenia Kręgosłupa z Kluczborka (Program kompleksowego leczenia chorób kręgosłupa, stosowany w praktyce klinicznej szpitala Vital Medic)

Usługa:  ZAGA Fundusze Europejskie z Opola (Specjalistyczne doradztwo w zakresie pozyskiwania i rozliczania dotacji unijnych);  CZORA sp. z o.o., sp. k. z Opola (Spawanie zrobotyzowane detali metalowych)

Promocja regionu:  Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna z Opola („Opolski Bifyj. Przyjazny przewodnik kulinarny”);  Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi z Ozimka (Święto Mostu i Żeliwa);  Stowarzyszenie Klaster Dobrej Żywności „Oleski Koszyk” z Olesna (OK FOOD FESTIVAL)

Produkt:  IDEA TEXO sp. o.o. ze Skarbimierza (Masa dekoracyjna efekt betonu)

Produkt spożywczy:  MANUFAKTURA SŁODKOŚCI „BONOMINKA” z Opola (Ręcznie robione słodycze z karmelu – cukierki i lizaki)

CSR – Przedsiębiorstwo dla regionu:  HIGMA SERVICE sp. z o.o. z Opola


 

Grand Prix Opolskiej Marki przyznane przez Zarząd Województwa Opolskiego

PRZEDSIĘBIORSTWO ROKU

 • Sektor średnie i duże przedsiębiorstwo

Laureat: Multiserwis sp. z o.o. z Krapkowic

 • Sektor mikro- i małe przedsiębiorstwo

Laureat: Przedsiębiorstwo MULTI sp. z o.o., sp.k. z Opola


 

Wyróżnienie przyznane przez Zarząd Województwa Opolskiego

Przedsiębiorstwo Roku:

 • Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM z Kępy