niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Koncert Gwiazd oraz Tenisowy Turniej Deblowy „Gwiazdy Nocą”

Kultura to nie tylko teatr, film, literatura czy muzyka. To również kultura w sporcie i kultura w biznesie – twierdzi Wojciech Dąbrowski, dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia. I w roku, gdy Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, wedle tej recepty właśnie w WTK powstał nowy, świetny pomysł na mariaż sportu i kultury – to tenisowy turniej i koncert „Gwiazdy Nocą”.

Słowo „koncert” kojarzy się z tradycyjnie pojmowaną kulturą, ale nie z WTK takie skojarzenia! „Gwiazdy Nocą” to owszem, koncert – i to znakomity, gwiazdą będzie bowiem Olga Bończyk, a towarzyszący jej artyści to także ekstraklasa – ale ten koncert poprzedzać będzie turniej deblowy, w którym zagrają artyści i biznesmeni. 27 i 28 maja na kortach wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego zmierzą się siły dwóch rodzajów talentu – tych od sztuki i tych od biznesu. Przez dwa dni walczyć będą – najpierw w systemie biznesmeni kontra artyści, potem (28 maja, w półfinale i finale) każdy z każdym o nagrody i miejsca na podium. Będą też i wieńce – ale nietypowe, bo z chleba.

Każdy – wstęp na turniej jest wolny – kto przyjdzie 27 i 28 maja na stadion, będzie mógł, wędrując między kortami, z bliska oglądać zacięte tenisowe pojedynki, a na godz. 20 będzie mógł wybrać się do Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Najpierw zwycięzcy turnieju odbiorą nagrody, a potem zabrzmią „Gwiazdy Nocą”. To będzie koncert, który stanie się także bliskim (pomoże w tej bliskości folderek na autografy…) spotkaniem z gronem podziwianych i lubianych gwiazd właśnie. Najpierw zobaczymy więc ich na korcie, potem – na scenie.

A skąd pomysł na mariaż tenisa i sztuki? Ano po pierwsze stąd, że Wojciech Dąbrowski jest znakomitym tenisistą. Po drugie – że i nad morzem, i w górach takie turnieje już są, więc na pewno warto przenieść ten pomysł do Wrocławia. A po trzecie? – Sport i teatr to zdrowie! – uważają Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński, dyrektorzy Komedii. I mają rację!

Bilety (w cenie 100 zł) na koncert „Gwiazdy Nocą” już do kupienia!

Ata

 

www.teatrkomedia.com