niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kłodzko – gmina: Zapraszamy!

Dożynki to największe święto w gminie Kłodzko – mówił wójt Stanisław Longawa, witając gości na Dożynkach Gminy Kłodzko w roku 2016. To największe i zawsze bardzo piękne w gminie Kłodzko święto znowu nas czeka, bowiem 27 sierpnia w Krosnowicach znów ruszy dożynkowy korowód…

W czasie uroczystości dożynkowych, tradycyjnie rozpoczynających się spotkaniem władz gminy Kłodzko z rolnikami i mszą świętą w intencji rolników, wiele się zawsze działo i w czasie dożynek 2017 też wiele się będzie działo! Dożynkowa tradycja – wzruszające Misterium Chleba, konkurs na dożynkowy wieniec, ludowe pieśni, nagrody i odznaczenia dla tych, którzy na tej ziemi najlepiej pracowali i czynili ją coraz przyjaźniejszą i piękniejszą, splecie się ze świetną zabawą, tradycja zaś pięknie zgra się z nowoczesnością: z jednej strony ludowe pieśni, z drugiej – rockowe granie i pokazy laserowe… Gwiazdami będą i młodzi, i starsi, i bardzo młodzi… Każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie i wszyscy będą się świetnie bawili, bo dożynki w gminie Kłodzko to nie tylko wielka uroczystość, ale i doskonała rozrywka przez cały dzień! A do tego stoiska z pysznościami, jakich w żadnym zwyczajnym sklepie się nie znajdzie…

Takie były dożynki lat poprzednich, równie wspaniałe będę dożynki tegoroczne, na które serdecznie zapraszamy!

(red.)

 

Dożynki Gminy Kłodzko

Krosnowice, 27 sierpnia 2017 r.


 

Wójt Gminy Kłodzko, Przewodniczący Rady Gminy i Rada Sołecka wsi Krosnowice

zapraszają na Dożynki Gminy Kłodzko

27 sierpnia 2017 r. w Krosnowicach


 

10.00 Spotkanie władz samorządowych i zaproszonych gości z rolnikami, ogłoszenie wyników konkursu „Gospodarstwo Roku 2017” (PODHALANKA)

11.30 Msza św. w intencji rolników w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Krosnowicach


 

Obiekt sportowy w Krosnowicach

13.30 Rozpoczęcie oficjalnych uroczystości dożynkowych na boisku

13.45 Misterium Chleba

14.15 Wręczenie odznaczeń państwowych „Zasłużony dla Rolnictwa”

15.00 Wręczenie nagród w konkursie „GOSPODARSTWO ROKU 2017”

15.15 Wręczenie nagród w konkursie pn. „PIĘKNA I AKTYWNA WIEŚ GMINY KŁODZKO 2017”

15.45 Prezentacja ludowa wsi kłodzkich, ośpiewanie wieńców i wręczenie darów Gospodarzowi Dożynek przez Sołectwa

16.30 Spotkanie z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kłodzko (sala „KS Orlęta”)


 

Program artystyczny

16.00 DZIECIĘCA MŁODZIEŻOWA SCENA ARTYSTYCZNA – „LOOK” z Wojborza, „Formidi Bomb” z Jaszkowej Dolnej, „Lajkonik” z Wojborza

17.00 Występ zespołu „Piękni i Młodzi”

18.00 Występ Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca z Wrocławia

19.00 Występ Kłodzkiego Chóru Kameralnego Concerto Glacensis

20.00 Występ Oliwii Łuszczyńskiej

21.00 Występ Veroniki Khunovej

21.30 Pokaz laserowy Laser Shows & Technologies

21.45 Występ zespołu „Podzamek Boys”