poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kłodzko – gmina: Ważne słowo – dziękuję!

Gdybyśmy zastanowili się nad tym, kto przez te kilkanaście lat był nagradzany przez Gminę Kłodzko, to zapewne doszlibyśmy do wniosku, że byli to ludzie, którzy ciężko pracowali nad rozwojem naszej gminy – powiedział podczas uroczystości wręczenia Nagród Roku Gminy Kłodzko wójt STANISŁAW LONGAWA. – A kolejny rok 2015 dał nam podstawy, aby przede wszystkim powiedzieć im to ważne słowo: „Dziękuję”.

30 maja w hotelu „Metro” w Boguszynie odbyła się XV już gala wręczenia Nagród Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus” przyznawanych przez kapitułę w składzie: Stanisław Longawa (przewodniczący), Ludwik Golec, Mariola Kozak, Zbigniew Tur i Leszek Bobula. Jaskry są nagrodą dla ludzi, którzy swą pracą, pasją, ukochaniem kłodzkiej Małej Ojczyzny przyczyniają się do rozwoju gminy, jej coraz lepszego wizerunku, wzbogacają potencjał gospodarczy, mają niemały wpływ na lepszy poziom życia mieszkańców i stan bezpieczeństwa lokalnej społeczności. – Laureaci naszych nagród często działają bezinteresownie i duża część naszego potencjału budowana jest dzięki społecznemu zaangażowaniu – podkreślił wójt Longawa.

Wszystkich znamienitych gości gali przywitał utworem „Te Quiero” kłodzki chór Concerto Glacensis pod dyrekcją Katarzyny Mąki, a po części oficjalnej, rozdaniu nagród i wyróżnień przyszedł czas na wspaniały tort przygotowany przez Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze „Machela” z Jaszkowej Dolnej, który z pietyzmem pokroił były wójt gminy Kłodzko Ryszard Niebieszczański.

S.G.

 

Ranunculus Penicillatus


 

NAJLEPSZA DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA – KULTURALNA – NGO

Klub Lekkoatletyczny „Ziemia Kłodzka”

Nominowani: Klub Lekkoatletyczny „Ziemia Kłodzka”, Klub Seniora w Krosnowicach, Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach, Przedszkole Gminne w Krosnowicach


 

PRZEDSIĘBIORCA ROKU

Kayser Automotiv Systems Kłodzko sp. z o.o. i Pałac Kamieniec – Tangram Wojciech Hutny

Nominowani: Centrum Obsługi Działalności Gospodarczej sp. z o.o. w Kłodzku, Pałac Kamieniec – Tangram Wojciech Hutny, ATS Trade Tomasz Syper, Kayser Automotiv Systems Kłodzko sp. z o.o.


 

SPONSOR ROKU

Ryszard Rapacz, prezes Zakładu Wyrobów Metalowych „Rapmet” sp. z o.o. w Kłodzku

Nominowani: Ryszard Rapacz, Jes-Pol sp. z o.o. w Kłodzku, Teresa Ponicka „Żel-But” Żelazno


 

INICJATYWA – PROJEKT – PRODUKT ROKU

Grupa Detektywi Przeszłości – za projekt „Stary Wielisław – wieś z historią w tle”

Nominowani: sołectwo Łączna za współpracę z sołectwem Sucha Struga w gminie Rytro, Grupa Detektywi Przeszłości, Towarzystwo Przyjaciół Droszkowa w Górach Złotych za remont zabytkowej kaplicy w Droszkowie, sołectwo Boguszyn za „ Bieg Boguszyński” i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Jaskier” w Ołdrzychowicach Kłodzkich za Festiwal Amatorskich Trunków


 

SPOŁECZNIK ROKU

Tadeusz Szewczyk – za dbałość o pamięć o Kresach Wschodnich

Nominowani: Eugeniusz Mencel, szef Klubu Seniora w Jaszkowej Dolnej, Jacek Balcerzak, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Odrodzenie” Szalejów, Tadeusz Szewczyk, prezes Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej, Zdzisław Moskaluk, społecznik z Krosnowic, Janusz Chiniewicz, społecznik z Szalejowa Górnego


 

OSOBOWOŚĆ ROKU

Małgorzata Szmigiel, opiekunka świetlicy w Marcinowie

Nominowani: Daniel Burys, mistrz armwrestlingu z Szalejowa Górnego, Henryk Frąckowiak, rzeźbiarz z Krosnowic, Małgorzata Szmigiel


 

ZŁOTY JASKIER ZA PROMOCJĘ

Zygmunt Byrski, fotoreporter


 

JASKRY SPECJALNE

Otrzymali je druhowie – seniorzy z OSP: Stanisław Dąbek ze Starego Wielisławia, Leszek Kusiak z Wojciechowic, Bogusław Longawa z Szalejowa Dolnego, Władysław Pelczar z Jaszkowej Dolnej, Stanisław Rudnicki z Żelazna