sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kłodzko – gmina: Sercem budowane

Mieliśmy ogromny dylemat – przyznał w czasie uroczystości wręczenia Nagród Roku Gminy Kłodzko wójt Stanisław Longawa – jak wybrać laureatów z tak wielu bardzo interesujących propozycji. Ten dylemat to już tradycja, bowiem Nagrody Gminy Kłodzko przyznawane są od lat czternastu i zawsze godnych Jaskrów ludzi i inicjatyw jest wiele.

18 maja 2015 r. w hotelu „Metro” w Boguszynie odbyła się XIV gala wręczenia Nagród Roku Gminy Kłodzko, przyznawanych przez kapitułę w składzie: wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Tur, zastępca przewodniczącego Mariola Kozak, przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku Leszek Bobula oraz sołtys wsi Marcinów Ludwika Golec. Uroczystość zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród nich senator RP Stanisław Jurcewicz, radna województwa dolnośląskiego Grażyna Cal, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego Dariusz Kłonowski i przewodniczący Rady Miasta Tomasz Żabski. Jaskry to nagroda dla tych, którzy swą kreatywnością, pracą, miłością tworzą nowe, piękniejsze, lepsze oblicze gminy Kłodzko i regionu. – To nagrody dla tych, którzy sercem budują naszą małą ojczyznę – podsumował czternaste już Jaskry przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur.

Świetny był występ duetu gitarowo-wokalnego Backstage Acoustic, półfinalisty programu „Must Be The Music”, a po części oficjalnej przyszedł czas na pyszny tort i rozmowy.

Ata
 

Ranunculus Penicillatus 2015

INICJATYWA – PROJEKT – PRODUKT ROKU

Remont cmentarza w Szalejowie Górnym

Nominowani: Świetlica multimedialna Towarzystwa Miłośników Krosnowic, Butikz Pamiątkami „DOMEK TWÓRCZY KURNIK” Stary Wielisław, „MONIDŁA WE WSI – ŚMIESZNE I LUBIANE, CZĘSTO PRZEZ ROWERZYSTÓW FOTOGRAFOWANE” w Starym Wielisławiu

PRZEDSIĘBIORCA ROKU

Marek Nowicki Bosch Auto-Serwis „Nowicki”(Bierkowice)

Nominowani: AUTO BLACHA & LAKIER Krzysztof Kalina Mechanika Pojazdów Samochodowych (Ławica), P.H.U „Klaudia” Iwona i Wojciech Markisz, St. Wielisław

SPONSOR ROKU

Tomasz Grzesiak – prezes kopalni „BIELINEX-BETON” w Bierkowicach

Nominowani: Jacek Janoszek „Usługi Leśne” Łączna

NAJLEPSZA DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

KULTURALNA – NGO

Towarzystwo Miłośników Krosnowic

Nominowani: Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu – WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI W STARYM WIELISŁAWIU, Michał Woś – działalność sportowa na terenie gminy Kłodzko, Przedszkole Gminne z Oddziałami Integracyjnymi w Bierkowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Szalejowie Dolnym

SPOŁECZNIK – WOLONTARIUSZ ROKU

Alicja Wąsik z Krosnowic – wieloletni skarbnik TMK

Nominowani: O. Józef Kuciński – proboszcz parafii w Starej Łomnicy i filiiw Starkowie, Łucja Wiśniewska – przewodnicząca KGW oraz zespołu „Jarzębinki i Batiary” Szalejów Górny, Henryk Frąckowiak – Kamieniarstwo – Krosnowice, Beata Konieczko-Rudnicka – sołtys wsi Żelazno

OSOBOWOŚĆ ROKU

Ks. Adam Łyczkowski – proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Krosnowicach

Nominowani: Grażyna Kania, przewodnicząca KGW Stary Wielisław

ZŁOTY JASKIER ZA PROMOCJĘ

Joanna Smolińska – GEOCACHING

Nominowani: Stary Wielisław – „ROWEROWA WIEŚ”, SKI-RAFT Sp. z o.o, Ławica

JASKIER SPECJALNY

Jan Łyczkowski z Żelazna

Henryk Zaremba – prezes Kłodzkiego Terenowego Koła Pszczelarzy