niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kłodzko – gmina: Biznes dobry i hojny

Towarzystwo Śpiewacze z Krosnowic przywitało pieśnią 12 stycznia w pałacu w Żelaźnie rzeszę znakomitych gości – samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli duchowieństwa, służb mundurowych, klubów sportowych i stowarzyszeń na Noworocznym Spotkaniu Biznesowym. Gospodarzami uroczystości byli wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa, przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur i właścicielka pałacu Bogusława Kochmańska.

Noworoczne Spotkania Biznesowe na stałe wpisały się w terminarz najważniejszych imprez gminy Kłodzko i są ważnym akcentem związanym ze współpracą miejscowego samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami. Tak jak co roku, wręczono Podkowy Biznesu, będące podziękowaniem za wkład w rozwój gminy i wspomaganie wielu istotnych inicjatyw społecznych – m.in. Funduszu Stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego (przeznaczonego dla najbardziej uzdolnionej młodzieży), promocji przedsiębiorczości i wsi kłodzkiej.

– Noworoczne Spotkanie Biznesowe jest świetną okazją złożenia sobie życzeń noworocznych, ale także podziękowaniem i uhonorowaniem tych przedsiębiorców, którzy w ostatnich latach wyróżnili się sukcesami w swej działalności – powiedział, witając gości, wójt Stanisław Longawa. – Jesteśmy tu także po to, aby zgromadzić środki finansowe na Fundusz Stypendialny im. Grzegorza Ciechowskiego, a za państwa serdeczność i hojność z góry bardzo dziękuję.

Stanisław Longawa zapoznał zebranych z najważniejszymi zadaniami, inwestycjami i planami gminy Kłodzko. Mówił o zagospodarowywaniu terenów specjalnej strefy ekonomicznej i terenu w Ołdrzychowicach Kłodzkich, termomodernizacji szkół w Ołdrzychowicach Kłodzkich i Krosnowicach, przygotowaniach do pozyskania drewna z gminnego lasu i przedsięwzięciach drogowych.

– Dziękuję za tak liczne przybycie samorządowcom, a przede wszystkim przedsiębiorcom, dzięki którym możemy mówić o zrównoważonym rozwoju naszej gminy – dodał przewodniczący rady gminy Zbigniew Tur.

Nie zawiedziono się na hojności uczestników uroczystości. Licytowane przedmioty były bardzo atrakcyjne – m.in. pióro z faksymile prezydenta Bronisława Komorowskiego, „Antologia polskiej muzyki współczesnej 1939-1945” od minister Małgorzaty Omilanowskiej, szklana patera od ministra Marka Sawickiego, piłka z autografem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, czapka Borussii Dortmund od Zdzisława Jasińskiego, właściciela piekarni „Kajzerka” z Żelazna, i bombki na choinkę od premier Ewy Kopacz, które wylicytował wójt Stanisław Longawa.

Noworoczne Spotkania Biznesowe to piękna tradycja i pełne radości spotkanie ludzi, którym naprawdę wiele się chce!

S.G.
 

PODKOWY BIZNESU WÓJTA GMINY KŁODZKO 2015

Henryk Pressel – Zakład Usługowy

Małgorzata Żarska – Karczma „Rankowo”

Krystyna Dąbrowska – Handel Artykułami Ogólno-Spożywczymi i Mięsno-Wędliniarskimi

Janusz Dzikołowski – PHU „Nika”

Lucyna Młynarska – Usługi Tartaczne

Andrzej Ledzion – „Translas” Usługi Transportowo-Leśne

Wojciech Hutny – właściciel pałacu w Kamieńcu

Michał Szczotka – STALTEX – RECYKLING

Krzysztof Leśniewski – „Manhatan”

Zbigniew Kula – Zakład Usługowo-Handlowy „Zbyszko”

Janusz Janowski – „U Matjego”