niedziela, 2 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Kąty Wrocławskie. Wspaniałe kąckie dni

Wiele interesujących zespołów i artystów, megagwiazdy polskiej estrady – w tym Patrycja Markowska i De Mono – oraz moc atrakcji dla młodzieży i dzieci czekało na wszystkich tych, którzy chcieli odpocząć i zabawić się setnie podczas Dni Kątów Wrocławskich. A do tego w tym samym czasie odbyły się tutaj Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Plażowej Piłce Ręcznej, w których reprezentacja kąckiego GOKiS-u odniosła ogromny sukces.

Świetna organizacja, różnorodność atrakcji, nietuzinkowy podział na strefy zainteresowań spowodowały, że Dni Kątów zorganizowane w dniach od 1 do 2 czerwca były czasem fajnej i kulturalnej zabawy dla mieszkańców gminy i wielu przyjezdnych, którzy w tym czasie odwiedzili Kąty Wrocławskie, często z całymi rodzinami. A warto było tutaj być i świętować wraz z miejscową społecznością, tym bardziej, że nawet najbardziej wymagający uczestnicy mogli znaleźć coś interesującego dla siebie.

Warto też podkreślić, iż impreza zbiegła się z Dniem Dziecka i także z tego powodu organizatorzy przygotowali dla najmłodszych moc atrakcji i prawdziwych niespodzianek. Ciepło robiło się na sercu, patrząc, jak szczęśliwe dzieciaki dosiadały kucyków, bawiły się skaczącymi rybkami i konikami i hasały w gigantycznym parku rozrywki. A do tego w strefie animacyjnej: sprawnościowe polowania na byki, zespołowe narty, wyścigi wężów, kolorowanki, megaklocki i wafle, a także zjeżdżalnia i małpi gaj.

– Przyjechałem do Kątów Wrocławskich pierwszy raz, jest naprawdę wiele atrakcji i moja mała bawi się świetnie – uśmiecha się pan Marek, którego córka, sześcioletnia Asia, właśnie wchodzi bez strachu do wielkiej gumowej paszczy rekina.

Można też było spędzić ciekawie czas w strefie megagier, w której królowały przede wszystkim: twister, warcaby, bierki, domino oraz kółko i krzyżyk. A w strefie sportowej paintball, strzelecka strefa rodzinna i strategiczna gra terenowa „Prostokąty prosto w Kąty”. Spotkaliśmy też przerośniętych szczudlarzy, którzy częstowali dzieci słodyczami, i przybijające piątki dwa koronowane lwy. Natomiast szaleństwa parku rozrywki mogły zmęczyć najbardziej rozbrykane dzieciaki i opiekujących się nimi rodziców i dobrze, że można było odpocząć w strefie chillout.

Za to na scenie przez dwa dni – w sobotę i niedzielę – od południa aż do późnych godzin wieczornych królowali artyści, zespoły i kapele, zarówno amatorzy, jak i prawdziwi, uznani zawodowcy. A w tej interesującej plejadzie: Poruszenie Pokoleń z Djembe i Dundun, Castle Dreams, Strain, Ray Wilson, DJ Martino, Robi Show, Grey Fruit, Patrycja Markowska i De Mono.

Podobał nam się także spektakl laserowy i bardzo smakowało to, co na przysłowiowy ząb można było wrzucić w strefie
gastronomicznej.

W tym samym czasie na przyszkolnym boisku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Plażowej Piłce Ręcznej, w której młodzi kąccy szczypiorniści odnieśli prawdziwy triumf! Juniorki z GOKiS Kąty Wrocławskie zdobyły mistrzostwo Polski, a juniorzy zakończyli zawody z brązowym medalem.

Przez te dwa pierwsze czerwcowe ciepłe dni Kąty Wrocławskie bawiły się wspaniale, ludzie odpoczywali i radowali się, a miejscowy samorząd pokazał, jak można zorganizować takie święto, aby każdy znalazł w nim coś fajnego dla siebie.

HS

Urząd Miasta i Gminy
Kąty Wrocławskie
Rynek-Ratusz 1
55-080 Kąty Wrocławskie
tel. 71 390 72 00, 71 390 72 06
fax 71 390 72 01
urzad@katywroclawskie.pl
www.katywroclawskie.pl